April 22, 2019, 11:06:48 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako su me ukrali nemci (Misa Radivojevic,2010)  (Read 2735 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« on: December 17, 2009, 04:42:18 PM »

Morate se prijaviti ili registrovati na forum da bi ste videli sadržaj
« Last Edit: June 02, 2011, 12:11:13 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #1 on: March 29, 2011, 12:21:38 PM »

evo konacno i prvog trejlera

How I Was Stolen by The Germans Trailer

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #2 on: March 29, 2011, 04:50:11 PM »

ne svidjaju mi se kicic i jelena djokic... izgleda da imaju bitnije mesta u ovom filmu. mislim da to moze da udavi.
 ipak, drzim palceve da ih je misa ipak dovoljno zuzdao da ne udave. videcemo...

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #3 on: June 02, 2011, 12:10:36 PM »

Premijera Radivojevićevog filma na „Sinema Sitiju“

Dugo očekivani film Miloša Miše Radivojevića, „Kako su me ukrali Nemci“, imaće svetsku premijeru 23. juna, na „Sinema Siti“ internacionalnom filmskom festivalu, u Novom Sadu.

Kako su me ukrali NemciAutobiografsko ostvarenje kultnog domaćeg autora, sa Jelenom Đokić, Svetozarem Cvetkovićem i Daglasom Hensholom u glavnim ulogama, naći će se u konkurenciji za nagrade u okviru selekcije „Nacionalna klasa“. „Sinema Siti“ internacionalni filmski festival, koji se održava od 18. do 25. juna, u Novom Sadu, domadoj publici ove godine predstavlja preko 60 premijernih projekcija, a među njima ekskluzivne premijere domadih ostvarenja.

„Kako su me ukrali Nemci“ je autobiografska drama koja predstavlja deo trilogije, koju čine i dva prethodna Radivojevideva ostvarenja „Buđenje iz mrtvih“ i „Odbačen“.

Opsirnije

zevsonja
Moderator

« Reply #4 on: June 02, 2011, 08:50:25 PM »

duboko sam uzdahnuo i cvrsto stegao palceve...  nadam se da cemo gledati dobar film.

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #5 on: August 08, 2011, 10:44:37 AM »

„NEMCI“ POBEDILI U HERCEG NOVOM

Film „Kako su me ukrali Nemci“ Miloša Radivojevića osvojio je Gran pri - Veliku zlatnu mimozu na 25. Filmskom festivalu u Herceg Novom.

U obrazloženju jednoglasne odluke navedeno je da Radivojevićev film predstavlja „čisto remek delo moderne evropske kinematografije - snažnu, potresnu, pametnu i plemenitu sagu“.

„To nije samo autobiografija jednog velikog umetnika, već i čitavog našeg regiona, države i skupine država i ideja, od njihovog sastajanja, ratovanja do raspada, autobiografija o drugima i svima nama“, smatra žiri.

Radivojević je nagrađen i Zlatnom mimozom za režiju, kako je navedeno, „za virtuozno komponovanje izuzetno složenog filmskog tkiva, za imaginativnost i inovativnost, za rediteljski rad kakav se retko viđa“.

Zlatna mimoza za najbolju mušku ulogu dodeljena je ravnopravno Tihomiru Staniću za ulogu Dabe u filmu „Neprijatelj“, reditelja Dejana Zečevića, i Jordanu Simonovu za ulogu Mirse u filmu „Pank nije mrtav“, u režiji Vladimira Blaževskog.

Opsirnije

vinston
Admin

« Reply #6 on: September 30, 2011, 01:02:56 PM »

Novo filmsko ostvarenje, melodrama „Kako su me ukrali Nemci” reditelja Miloša Miše Radivojevića, imaće beogradsku premijeru 19. oktobra (20:00) u Sava centru, nakon čega će se film naći na bioskopskom repertoaru.

vinston
Admin

« Reply #7 on: October 18, 2011, 11:43:31 AM »

Novo filmsko ostvarenje, melodrama „Kako su me ukrali Nemci” reditelja Miloša Miše Radivojevića, imaće beogradsku premijeru sutra, 19. oktobra sa početkom od 20 časova u Sava centru, nakon čega će se film naći na bioskopskom repertoaru, najavio je „Megakomfilm“.

vinston
Admin

« Reply #8 on: October 20, 2011, 11:06:39 AM »

Novi film reditelja i scenariste Miloša Miše Radivojevića „Kako su me ukrali Nemci” naišao je u sredu na lep prijem pubike na beogradskoj premijeri u „Sava centru”, posle uspešne festivalske turneje tokom proteklog leta.

Mnogobrojnoj publici, u kojoj je bio i predsednik Srbije Boris Tadić, posle dvoiposatne projekcije poklonili su se članovi autorske i glumačke ekipe. Najviše aplauza, uz Radivojevića, dobili su glumci Jelena Đokić, Daglas Henshol (Douglas Henshall) i Svetozar Cvetković, koji je i producent.

U ansamblu su i Dara Džokić, Miodrag Krstović, Branimir Popović, Gordan Kičić, Nebojša Milovanović, Nada Šargin...

Opsirnije

vinston
Admin

« Reply #9 on: April 27, 2012, 02:35:01 PM »

Poznati srpski reditelj Miloš Radivojević je izrazio zadovoljstvo što je zagrebačka publika ispunila bioskopsku salu da bi prisustvovala projekciji njegovog najnovijeg ostvarenja „Kako su me ukrali Nemci“.

Retrospektiva Radivojevićevih filmova, koja će u Hrvatskoj trajati do 5. maja, tokom koje će biti prikazano ukupno deset filmova, počela je sinoć u bioskopu „Tuškanac“ prikazivanjem najnovijeg filma poznatog srpskog reditelja.

Radivojević je nakon svečanog otvaranja i projekcije filma, u prisustvu glumca i producenta filma „Kako su me ukrali Nemci“ Svetozara Cvetkovića, rekao da je impresioniran i vrlo srećan da je pred publikom koja čini toliki napor da bi pogledala film, jer, kako je rekao, film nema smisla ako ne postoji recepcija.

Opsirnije

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: