July 22, 2017, 09:36:53 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kicma (Vlatko Gilic, 1975)  (Read 8886 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« on: October 09, 2009, 11:08:00 PM »

Scenario:Vlatko Gilic
Producenti: Svetlana Jovanovic, Dan Tana

Muzika: Walter Scharf   
Montaza: Leposava Aleksic, Olga Skrigin   

Uloge:
Dragan Nikolic    ...    Pavle Gvozdenovic
Predrag Lakovic   ...    Pepi
Stanislava Janjic    ...    Ana
Jelisaveta Sablic      (as Jelisaveta Sabljic)
Nada Skrinjar   ...    Bolesnica

Iskren da budem prvi put sam pre nekoliko dana chuo za ovog reditelja. Priliku za to imao sam na Festivalu Srpskog filma fantastike koji je josh uvek u toku. U razgovoru sa Mladenom Djordjevicem, nakon publikacije Zelimira Zilnika, sam chuo za ovaj film, pa nisam hteo da propustim prilku. Rek'o ima dobru preporuku. Nisam pogreshio.

Prvi je bio film "Moc" kratak film od istog reditelja. Skroz lud i nenormalan film. Radi se o nekom liku hipnotizeru. Doshli su neki ljudi da bi nauchili kako da manupulishu i kontrolishu druge ljude. Film bez dijaloga i monologa, samo se chuo po koji krik. Neka sepija je korishtena ili je to zbog losheg stanja trake, a muzika totlano uvrnuta, koja vas tera da se jezite. Shta je to u ljudskoj psihi shto vas tera da imate moc nad drugim ljudskim bicem. Zashto je to uopshte neophodno.

Nakon toga je usledila projekcija filma "Kichma".
Pomalo futuristichki film, o ljudima i nekoj infekciji koja ih tera da izvrshe samoubistvo. Nije poznato zbog chega u velikoj meri ljudi okonchavaju svoje zivote. Gaga Nikolic u zrelim godinama. Glumi nekog mikro biologa koji pokushava da skupljajuci uzroke krvi preminulih odgonetne shta je to shto ih tera da odu sa ovog sveta. U gradu je pomalo haos jer je toliko ljudi mrtvih da su ledare pune i nema mesta da se drze leshevi, pa su odluchili da spaljuju lesheve. Ceo grad je jedan veliki krematorijum. Radnja filma pomalo podseca na Pekicevo "Besnilo". Iako veoma usporen, ali zaista usporen i sa veoma dugim kadrovima, film drzi dinamiku i nije ni jednog trenutka dosadan. Ipak ovde nema nekog velikog odstupanja, i kao shto to obichno biva nishat se ne razjashnjava, ostaje misterija.

Interesantno je videti da smo josh pre dvadesetak godina pravili ovakve filmove. Sreca u Jovana i njegovu ekipu koja je omogucila da se ovi filmovi predstave publici, jer zaista mislim da su to zasluzili. Ovo nije klasichna fantastika, mislim da kod nas u kinematografiji tako neshto i ne postoji. Radnja je ta koja smeshta ovaj film u zanr fantastike.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #1 on: October 11, 2009, 09:05:44 PM »

da li je negde moguce naci ovaj film??
 prosto ne mogu da postignem da budem svuda gde bih hteo, a zeleo sam da vidim i ovaj film. 

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #2 on: October 11, 2009, 11:04:01 PM »

Naravno da ima odakle da se skine.

Linkovi su ti poslati na pp

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
old_school
Član
**

« Reply #3 on: December 17, 2010, 11:57:56 AM »

da bolestan film....provalio sam ga na artu pre par god.... ima da se skine...koliko vidim v.gilić slabo sta je snimio posle ove ludorije?
ArkA2013
Guest
« Reply #4 on: January 05, 2013, 11:51:09 PM »

je li mogu i ja zamoliti za link za ovaj film.Unaprijed hvala!
vinston
Admin

« Reply #5 on: January 06, 2013, 09:34:21 PM »

je li mogu i ja zamoliti za link za ovaj film.Unaprijed hvala!

nemamo mi ovde linkove, mozes na pretrazivacu neki torent da nadjesh bez problema

Josip84
Član
**

« Reply #6 on: October 01, 2013, 01:37:14 PM »

Pa jeste prava steta!

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: