April 22, 2019, 11:44:28 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Srpski filmovi/autori na inostranim festivalima  (Read 17310 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« Reply #90 on: July 11, 2012, 12:49:16 PM »

Film „Most na Ibru“ mlade nemačke rediteljke našeg porekla Mikaele Kezele, nemačko-srpsko-hrvatska koprodukcija sa kućom „Atalanta“ kao srpskim koproducentom, svoju svetsku premijeru doživeo je na ovogodišnjem Minhenskom Filmskom Festivalu.

Oprisnije

Film „Klip”, debitantsko dugometražno igrano ostvarenje rediteljke i scenaristkinje Maje Miloš, uvršten je u selekciju prestižnog filmskog festivala „T-Mobile Novi horizonti“ u Vroclavu.

Kako saznaje sajt „Filmske radosti” ovo će ujedno biti i Poljska premijera, a film će biti prikazan u okviru programske celine „Panorama”. Projekcije su zakazane za nedelju 22.i utorak 24. jul.

Pored filma „Klip” na programu festivala „Novi horizonti” biće i omaž našem reditelju Dušanu Makavejevu.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #91 on: July 16, 2012, 07:21:32 PM »

vinstone, hoces li moci da odes na festival u vroclavu?? 
  verujem da ce biti lepo videti makove filmove sve na okupu a i da prepricas kakav je prijem majinog filma 

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #92 on: July 17, 2012, 10:06:03 AM »

SVe mi zavisi od kesha. Trebalo bi da imam prevoz za tamo i nazad za vikend, ali treba jos da vidim. U svakom slucaju ako budem bio tamo javljam utiske i ostav;ljam koju fotku

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #93 on: September 02, 2012, 02:40:07 PM »

Na Međunarodnim filmskom festivalu u Draču (Albanija) film "Beli lavovi" autora Lazara Ristovskog dobio je nagradu Međunarodnog udruženja kritičara Fipresci.
Ovaj film je izazvao veliko interesovanje na upravo završenom festivalu.

Uz mnoge goste iz albanskog kulturnog i javnog života, projekciji filma prisustvovao je ambasador Srbije u Tirani Miroljub Zarić.
Film je bio prikazan na festivalima u Tuzli i Draču, a biće prikazan i na sedmom festivalu srpskog filma u Kijevu.

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #94 on: September 06, 2012, 12:49:08 PM »

Internacionalna premijera filma „Crna Zorica“ biće na festivalu Rejndens (Raindance) u Londonu, najavio je producent „Super films Int.“ iz Beograda.

vinston
Admin

« Reply #95 on: September 24, 2012, 03:27:42 PM »

Kratki film "At home" u režiji Nenada Mikalačkog nagrađen je na 5. "Balkan Snapshots" festivalu u Amsterdamu, objavljeno je danas na sajtu Filmskog centra Srbije.

U kratkometražnoj konkurenciji, pored nagrađenog, prikazani su i srpski filmovi "Čuvar" Marte Popivode i "Vreme bliskosti" Miloša Miloševića.

Domaću produkciju u oblasti dugog metra zastupali su igrani filmovi "Smrt čoveka na Balkanu" reditelja Miroslava Momčilovića, "Klip" Maje Miloš, "Praktični vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem" Bojana Vuletića i dokumentarni film "Lice revolucije" Vladimira Milovanovića.

Festival u Amsterdamu održan je od 21. do 23. septembra.

vinston
Admin

« Reply #96 on: September 27, 2012, 05:30:05 PM »

Na 28. Međunarodnom filmskom festivalu u Varšavi, koji će se održati od 12. do 21. oktobra, u takmičarskom programu „Slobodan duh” biće prikazan film „Praktični vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem” Bojana Vuletića, najavljeno je juče na konferenciji za novinare.

Opsirnije

vinston
Admin

« Reply #97 on: October 04, 2012, 11:13:55 AM »

U glavnom festivalskom programu ovogodišnjeg Zagreb film festivala, u kategoriji dugometražnog igranog filma biće prikazan film “Klip” rediteljke Maje Miloš, a u kategoriji dokumentarnog filma “Slotera Nika za predsednika” reditelja Roba Stjuarta.

vinston
Admin

« Reply #98 on: October 29, 2012, 03:15:43 PM »

"Crna Zorica" na festivalima u Solunu i Kotbusu

Nakon uspešne internacionalne premijere i dve projekcije na festivalu "Raindance" u Londonu, film "Crna Zorica", autora Radoslava Pavkovića i Hristine Hadžiharalabus biće prikazan tokom novembra na prestižnim festivalima u Solunu, Grčka i Kotbusu (Cottbus), Nemačka.

Solunski festival je najveći filmski festival u našem regionu, dok je festival u Kotbusu specijalizovan za filmove iz istočne Evrope.

zevsonja
Moderator

« Reply #99 on: October 30, 2012, 11:54:36 PM »

jel neko uspeo na kraju da odgleda 'crnu zoricu' ??
  nije se bas dugo zadrzao u bioskopima ili me secanje vara..

bez zasto i zato
za koga i kako

Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11   Go Up
  Print  

Jump to: