April 22, 2019, 11:03:06 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 ... 8 9 10 [11]   Go Down
  Print  
Author Topic: Srpski filmovi/autori na inostranim festivalima  (Read 17307 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« Reply #100 on: October 31, 2012, 11:50:09 AM »

ja se lomatam sa poljskim producentima vec nekoliko mesecima da je pogledam

Deluje mi veoma zanimljivo, ali eto nikako da se usaglase dve strane oko projekcije...

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #101 on: November 05, 2012, 11:00:41 PM »

Gran pri 6. međunarodnog festivala "Prvi kadar - život filma", koji je održan u Sarajevu, u kategoriji kratkog igranog filma osvojila je "Mašinica" reditelja Marka Kostića.

Na istom festivalu specijalnu nagradu u selekciji "Traganje'' dobio je kratki igrani film "Zid'' u režiji Marka Stankovića i Gorana Joksića, koji potpisuje i scenario.

U "Mašinici" igraju Andrej Šepetkovski, Slobodan Ćustić, Ana Marković, Milica Spasojević, Tihomir Stanić, Aljoša Vučković, Anđelka Stević i drugi. 

Scenario je napisala Vladislava Vojnović, direktor fotografije je Miloš Spasojević, montažer Almir Kenović, a muziku potpisuje Dragan Vojnović-Mačak. 

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #102 on: November 23, 2012, 08:58:36 PM »

Premijerna projekcija filma "Beli beli svet" Olega Novkovića, biće održana 15. decembra 2012, u kulturnom centru La Venerie, u Briselu.

U organizaciji Ambasade Republike Srbije i odeljenja za spoljne poslove regije Valonija, Brisela i frankofone jezičke zajednice, osim premijernog predstavljanja filma Olega Novkovića, 11. decembra će biti otvorena izložba "Srbija zemlja fresaka".

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #103 on: December 10, 2012, 10:19:38 AM »

Na upravo završenom, XXX Milanskom Međunarodnom festivalu „FICTS” (Milano International FICTS Fest) igrano- dokumentarni film „Žućko- priča o Radivoju Koraću“ reditelja Gordana Matića osvojio je još dva izuzetna međunarodna priznanja.

zevsonja
Moderator

« Reply #104 on: January 10, 2013, 10:37:25 PM »

Kratkometražni film "Rabbitland", autora Ane Nedeljković i Nikole Majdaka jr. uvršćen je u program "Short Films - Generation 14plus" Medjunarodnog filmskog festivala u Berlinu 2013.

"Rabbitland" će na festivalu u Berlinu imati svetsku premijeru.

Producenti filma su Baš čelik i Arhitel.
Film je podržan od strane Filmkog centra Srbije i Sekretarijata za kulturu Grada Beograda.

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
Pages: 1 ... 8 9 10 [11]   Go Up
  Print  

Jump to: