April 22, 2019, 11:10:28 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Srpski filmovi/autori na inostranim festivalima  (Read 17308 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zevsonja
Moderator

« Reply #10 on: November 22, 2009, 08:18:27 PM »

Morate se prijaviti ili registrovati na forum da bi ste videli sadržaj
« Last Edit: November 22, 2009, 08:35:29 PM by vinston » Logged

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #11 on: November 26, 2009, 10:26:34 AM »

Morate se prijaviti ili registrovati na forum da bi ste videli sadržaj

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #12 on: January 01, 2010, 11:20:19 PM »

Film Tijane Stankov "Snovi" pobedik je Međunarodnog festivala animiranog filma "Animateka" koji je održan u Ljubljani od 7. do 13. decembra 2009. godine.

Film "Snovi" dobio je priznanje u konkurenciji četrdesetak ostvarenja, a inspirisan je "Hazarskim rečnikom" Milorada Pavića.

Film je deo stalne postavke u Muzeju savremene umetnosti "Sala Parpallo" u Valensiji.

U narednoj godini biće prikazan na desetak svetskih festivala, između ostalog u Španiji, Francuskoj, Hrvatskoj, Češkoj, Rusiji, Australiji, Maroku, Japanu, Italiji.
  preuzeto sa sajta filmskog centra srbije

lepo, lepo.  cestitamo. 

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #13 on: January 28, 2010, 07:36:58 PM »

,,Đavolja varoš" šampion i u Trstu

Film reditelja i scenariste Vladimira Paskaljevićav osvojio je prvu nagradu u glavnom takmičarskom programu na 21. međunarodnom filmskom festivalu u Trstu.

U obrazloženju žirija navedeno je da je film ,,Đavolja varoš" (Devil's Town) nagrađen „za hrabrost i jasnoću vizije mladog reditelja koji kroz preciznu montažu i odličnu režiju, otkriva grad koga su napustili bogovi..."

Međunarodni filmski festival u Trstu okuplja filmove centralne i istočne Evrope, a u glavnoj takmičarskoj konkurenciji učestvovalo je dvanaest filmova. Među njima bili su i kanski laureat - grčki film ,,Očnjak” reditelja Jorgosa Lantimosa, ,,Ordinary People” našeg Vladimira Perišića, kao i pobednik palićkog festivala, film ,,,Najsrećnija devojka na svetu” rumunskog reditelja Radua Žudea.

Prvi igrani film mladog Paskaljevića uspešan festivalski život je započeo u Karlovim Varima početkom jula gde je imao zapaženu svetsku premijeru. Početkom novembra na festivalu u Artini dobio je nagradu FIPRESCI za najbolji film koju dodeljuju filmski kritičari, a pre nedelju dana osvojio je specijalno priznanje žirija na festivalu u Palm Springsu, u Kaliforniji.

Već narednog vikenda predstoji učešće ,,Đavolje varoši" na festivalu u Roterdamu, najvećoj smotri debitantskog filma na svetu, na kome se u različitim selekcijama prikazuje oko 200 filmova. ,,Đavolja varoš" će biti prikazana u glavnoj selekciji ,,Svetla budućnost" (Bright future).

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #14 on: March 17, 2010, 01:11:21 PM »

„Kavijar konekšn“ nastavlja festivalski život

kavijar koneksnDokumentarni film KAVIJAR KONEKŠN scenariste i reditelja Dragana Nikolića, nastavlja i u 2010. godini sa projekcijama na festivalima Laboratorio Tascabile, Italija, Trento Film Festival, Italija,Underhill Film Festival, Crna Gora (maj 2010).

„Kavijar konekšn“, reditelja Dragana Nikolića, je od premijere na najvećem festivalu dokumentarnih filmova IDFA 2008. do sada prikazan na preko 30 medjunarodnih festivala i televizija.

Film je na prošlogodišnjem festivalu dugometražnog dokumentarnog filma Beldocs, dobio nagradu „Živko Nikolić“, posvećena našem velikom dokumentaristi, za čisto dokumentaristički pristup ovom medijumu.

Braća Pacovi žele da dostignu uspeh svog oca Drnde, najuspešnijeg lovca na morune prepune kavijara. Reka se promenila, kao i druge okolnosti u njihovom životu. Oskudna sezona čini da se braća bore za svaki komad vodene teritorije u kojoj bi se mogla naći zlata vredna moruna. Nakon smrti svoga čuvenog oca braća Pacovi se moraju suočiti i sa zabranom lova na morune koju je sprovela Evropska Unija.

Pravo na prikazivanje filma otkupili su: Channel 4, Velika Britanija, PBS, USA, YLE, Finska, SVT, Švedska, DBS, Izrael, JVF, Holandija, NRK, Norveška, BHRT, Bosna i Hercegovina, i Max TV, Hrvatska.

http://www.filmske-radosti.com/Kavijar%20koneksn%20nastavlja%20festivalski%20zivot.html

vinston
Admin

« Reply #15 on: April 01, 2010, 11:30:06 PM »

Film „Medeni mesec“ nagrađen u Klivlendu

Film „Medeni mesec“ u režiji Gorana Paskaljevića dobitnik je Gran prija na 34. međunarodnom festivalu u Klivlendu, u SAD, koji deli sa ruskim filmom "Antikomformisti" reditelja Valerija Todorovskog.

„Medeni mesec“, prva srpsko-albanska koprodukcija, počasno je prikazan i na drugim festivalima u Severnoj Americi, Torontu, Santa Barbari, Majamiju, a biće prikazan i u Vankuveru i Njujorku. Redovna američka distribucija predvidjena je za septembar.

Reagujući na još jedno priznanje njegovom filmu Paskaljević je Tanjugu rekao da posle mnogobrojnih nagrada i uspešnog učesšća na velikim svetskim festivalima, slobodno može da kaže da je „Medeni mesec" film na koji srpska kinematografija i on lično mogu da budu ponosini.

Paskaljevića je vest o priznanju zatekla na medjunarodnom filmskom festivalu u Hongkongu gde se „Medeni mesec“ prikazuje u prestižnoj selekciji „Velikani svetskog filma“ uz najnovija dela Frensisa Forda Kopole, Romana Polanskog, Alena Renea, Marka Belokija, Andžeja Vajde, braće Koen i Tea Angelopulosa.

„Prvi put sam na ovom festivalu, ali je prethodnih godina ovdašnja publika mogla da vidi pet mojih filmova. Ono što ih je ovoga puta najviše dirnulo je sudbina mladih ljudi iz Srbije i Albanije koji žele bolji život, izvan svih predrasuda, pogotovu onih koje pokušava da im nametne starija generacija uz sve prisutniji politički populizam", rekao je Paskaljević.

http://www.filmske-radosti.com/Film%20Medeni%20mesec%20nagradjen%20u%20Klivlendu.html

vinston
Admin

« Reply #16 on: April 17, 2010, 12:43:56 PM »

„Jesen u mojoj ulici“ na turneji

Drama Miloša Pušića „Jesen u mojoj ulici“ o životu u tranzicionom društvu, predstavljenom preko priče o dva mladića u novosadskom predgrađu, imaće projekcije na međunarodnim festivalima u Singapuru, Nemačkoj i Holandiji.

Film novosadskog reditelja Miloša Pušića „Jesen u mojoj ulici" biće prikazan na Međunarodnom filmskom festivalu u Singapuru 20. aprila, saopštila je producentska kuća „Altertajz".

„Jesen u mojoj ulici" će potom biti prikazan u maju na Najse-Film festivalu u Nemačkoj, a zatim i u Hagu na holandskoj ediciji Sarajevo film festivala. Pušićev film govori o Promaji i Kučetu, 20-godišnjacima koji besmisleno provode dan u jednom od zabačenih predgrađa Novog Sada.

Tražeći novac da prvi put posle osnovne škole odu na more, provode gledaoca kroz mikrokosmos naselja Detelinara i kroz pravu sliku dela društva izgubljenog u tranziciji.

Uprkos tome što sve ukazuje da će to biti samo još jedan jesenji dan, na ovom naizgled bezazlenom putu dogodiće im se trenutak koji će zauvek izmeniti njihove živote. U filmu igraju Filip Đurić, Nikola Spasojević, Milica Trifunović, Boris Isaković, Jasna Đuričić, Jelica Bjeli-Hadžić, Aleksandar Đurica, Nikola Ristanovski, Novak Bilbija, Mihajlo Badža Pleskonjić, Laza Radu i Vlada Grbić.

Opsirnije

vinston
Admin

« Reply #17 on: May 05, 2010, 10:06:01 AM »

Film „Tamo i ovde“ na turneju po Severnoj Americi

Film „Tamo i ovde” u režiji Darka Lungulova, 14. maja će u Njujorku imati i bioskopsku premijeru u Sledinjenim Američkim Državanma, a od 21. maja će se prikazivati i u Los Anđelesu, u legendarnom art-house bioskopu „Lemle Music Theater“, na Beverli Hilsu, a distribucija obuhvata i Vašington, San Antonio, Palm Springs, Palm Bič Gardens, Medison, Ft. Lauderdejl i druge gradove.

Režiser Darko Lungulov bio je član žirija ovogodišnjeg Tribeca Film Festivala za kategoriju Best New York Narrative (najbolja njujorška priča), u kojoj je prošle godine i nagrađen za film „Tamo i ovde“.

Pored Lungulova, u žiriju za ovu kategoriju bili su i glumica Selma Blair, glumci Andru MekKarti i Zek Braf, te direktor fotografije Elen Kuras. Glavnu nagradu Trajbeka Film Festivala dobio je nemački film „When we leave“, režiserke Feo Aladag, a Sibel Kekilli dobila je nagradu za najbolju glumicu u istom filmu. Svečanoj dodeli ovogodišnjih nagrada prisustvovale su i mnogobrojne filmske zvezde – Vupi Goldberg, Džesika Alba, Buk Šilds, pevačica Ališa Kiz i drugi.

Opsirnije

vinston
Admin

« Reply #18 on: May 10, 2010, 12:21:27 PM »

UČEŠĆE SRBIJE NA FESTIVALU EVROPSKOG FILMA U RUMUNIJI

Na Festivalu Evropskog filma u Rumuniji koji se održava od 6. do 15. maja, biće prikazana dva filma iz Srbije: "Ljubav i drugi zločini" Stefana Arsenijevića i "Dovidjenja, kako ste?" Borisa Mitića.

Naši filmovi će biti prikazani u Bukureštu i Prašovu, i to po sledećem redosledu:
-u Bukureštu
8. maj u 16h "Dovidjenja, kako ste?" Borisa Mitića
12. maja u 19h "Ljubav i drugi zločini" Stefana Arsenijevića

-u Brašovu
14. maj 19h "Ljubav i drugi zločini" Stefana Arsenijevića

vinston
Admin

« Reply #19 on: June 04, 2010, 11:46:10 AM »

Deseta nagrada za „Neko me ipak čeka“

Prestižnom nagradom „Srebrni vitez“, međunarodnog filmskog i televizijskog festivala u Moskvi, nagrađen je režiser Marko Novaković za ostvarenje „Neko me ipak čeka“. To je deseto priznanje koje je pripalo filmu snimljenom u produkciji RTS-a.

Na upravo završenom međunarodnom filmskom i televizijskom festivalu „Zlatni vitez" u Moskvi, nagrada „Srebrni vitez" pripala je Marku Novakoviću za film „Neko me ipak čeka", snimljen u produkciji Radio-televizije Srbije.

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 11   Go Up
  Print  

Jump to: