September 20, 2018, 12:00:35 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Mash ( Robert Altman, 1970)  (Read 2961 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zevsonja
Moderator

« Reply #10 on: May 06, 2009, 11:47:03 PM »

seriju nisam gledao, ali eto ideje sta bi mogli da repriziraju na TVu

gledao sam samo par epizoda, mislim da je to bilo davno na privatnoj televiziji "palma"  [*bez plusa:)]..  nije mi ostavila neki utisak.

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
zopge
Guest
« Reply #11 on: May 08, 2009, 09:48:58 AM »

Vaga ima pravo: Altman je snimio odličan 'Nashville' i remek-delo 'Short Cuts' (posle koga se pojavio niz sledbenika/imitatora koji su snimali filmove na taj način).

Ne znam kako je iko propustio seriju - jedno vreme su je puštali bukvalno svi (čak istovremeno!) srpska, hrvatska, bosanska tv i hoćeš-nećeš, morao si da je gledaš.

Ali ne može se porediti serija sa filmom ni u kom pogledu. Jeste smešna i zabavna, ali nju je radila profi ekipa koja bi na isti način odradila bilo šta; oni su pokupili likove i početnu situaciju i pravili nešto svoje što nema veze s Altmanom. Serija uopšte ne nosi onaj duh, onaj fini, intelektualni humor i svojevrsno zajebavanje kojim se odlikuje film. Nađe se tu i tamo urnebesnih epizoda, ali su vidljiva i nasilna rešenja, ubacivanje priprostih gegova, smeh po svaku cenu itd.

Svakome ko nije gledao Altmanov film serija će izgledati odlično.
« Last Edit: July 10, 2010, 12:07:35 PM by vinston » Logged
vinston
Admin

« Reply #12 on: May 08, 2009, 10:20:55 AM »

Kada sam gledao seriju ishao sam u osnovnu shkoli i nisam imao pojam ko je Altman i da ima istoimeni film po kojem je krenula serija.

Zato je meni serija mnogo bolja, jer sam navikao na onu postavu koju sam vec predstavio, mada mislim da se jedan ili dva lika koji su se pojavljuvali u filmu pojavljuju se i u seriji, znam za Radara, a za ostale nisam siguran, mrzi me sad da cheprkam po imdb-u.

Ccrni humor mi je mnogo vishe legao nekogo onaj iz filma koji sam gledao pre nekoliko godina po prvi put.
Uvek trazim te likove, ali na zalost ih ne mogu pronaci  
« Last Edit: October 24, 2009, 02:45:05 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  

Jump to: