December 14, 2018, 08:34:23 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Paradies: Liebe (Ulrich Seidl, 2012)  (Read 2150 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
wolfvaga
Moderator

Lupus in fabula :)

« on: October 05, 2012, 10:12:16 AM »

http://www.filmske-radosti.com/Slike/paradise_love.jpg
Paradies: Liebe (Ulrich Seidl, 2012)

režija: Ulrich Seidl
scenario: Ulrich Seidl, Veronika Franz
fotografija: Wolfgang Thaler, Ed Lachman
uloge: Margarethe Tiesel, Peter Kazungu, Inge Maux, Dunja Sowinetz, Helen Brugat

Definisati pojam egzotičnosti i zaista se naći u takvoj situaciji dva su potpuno različita stanja. Dok s jedne strane svi maštamo o istom, kao kroz maglu, kao da će se jednom rasčistiti prostor i sva ta egzotičnost sama doleteti kroz vrata otvorenog neba, negde u naše skute, očekujući od iste da nam zauvek promeni život (ili bar donese neke trajnije uspomene), s druge retko se ko pita kako bi zaista ona mogla da izgleda, retko ko će se usuditi da pokuša da je isplanira. Izgnanički? Sa punim koferom nostalgije? Usamljeno, pod Suncem i na prelepoj plaži sitnog, belog peska? Povući paralelu sa snom, mada ne bi bila do kraja odgovarajuća, bilo bi zanimljivo. Gledati film u stranom bioskopu, film nemačkog govornog područja, sa poljskim titlovima, ne bi li i to bilo egzotično? Bez obzira što se nalaziš u sred evropske ravnice. Čini se da je osećaj podjednako težak i zanimljiv kao i na nekom ostrvu Indijskog okeana ili afričkoj obali. Otuda, prva misao koja osvane i jeste- koliko mi zaista znamo o nekim stvarima, koliko smo spremni da ih prihvatimo, a koliko smo zapravo tek prepuni opšte romantičnih predrasuda? Koliko smo i sami egzotični?

http://www.filmske-radosti.com/novo/Recenzije/PRADIES-%E2%80%9ELIEBE%E2%80%9C-ULRICH-SEIDL-2012
« Last Edit: October 09, 2012, 01:45:57 PM by zevsonja » Logged
zevsonja
Moderator

« Reply #1 on: October 06, 2012, 01:17:12 AM »

ja od kana pikiram na ovaj film.
imao si lepa zapazanja ali se ja opet nadam da ce mi film biti zanimljiv kada dodje i u nase bioskope.

slicnu estetiku neguje roj anderson,cije filmove mnogo vise volim,
ali seidl koristi mnogo vise direkt udarce, i shutira na gol bez felsha tako da nekome i to odgovara.
 meni se 'import/export' dopao, tako da i ovde ocekujem nesto slicno, a verujem da ce trilogija na kraju imati
sta da nam pokaze.

wolfvago, mogao bi malo i da postujes.. samo se zapljunes i zbrises..
cestitali smo ti i rodjos, a to nisi ni primetio. namerno nisam hteo na fejsu

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
wolfvaga
Moderator

« Reply #2 on: October 06, 2012, 10:03:31 AM »

Pa, nisam mogao da zaobidjem ovaj film, posto smo ga Zoki i ja gledali u drustvu vrlo sarmantnih dama, negde u sred Srednjeevropske ravnice . Podjednako cista egzotika. Sto se tice samog Sedlovog pristupa, moram da dodam da je film zanatski dobro snimljen, mada ima pomalo previse dokumentarnih primesa za moj ukus. Ok, pokusaj da se fakti predstavlje fakticki . Ipak, ja vise volim malo "bajkovitiji", simbolicki pristup. I stvarno predugo traje. A ne moze krace.

Dakle, moze d ase gleda, treba da se gleda. Ipak, ne treba ocekivati masterpiece.

Za ovaj skriveni cu gde treba :P
vinston
Admin

« Reply #3 on: October 06, 2012, 01:18:23 PM »

Moram priznati ova recenzija je meni bas legla. Jedna od boljih od tvojih vuce u poslednje vreme
Tebi bilo najzabavnije gledati, vidim ja. Austrijski jezik sa poljskim tilovima, gde cesh lepshu egzotiku

Inace, film mi je prijao, ali je preduh. Tesko mi je bilo da izdrzim do kraja, ali je film zaista odlican. Veoma slikovit opis neokolonijalizma, sto je vuk vec spomenuo. Slika na vrhu njegove recenzije najbolje oslikava ovaj film. Nista nije ulepsano, nista nasmikano, sve je ogoljeo tako da je lepo prikazan najanimalniji ljudski nagon. Ovo je najboji film koji sam gledao u posledne dve nedelje. Sve ostalo je manje vise ili prosek ili krash...

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
wolfvaga
Moderator

« Reply #4 on: October 06, 2012, 03:28:54 PM »

Vidim ja Zoki da su tebi prijali oni slonovski izrastci kod crnih protagonista filma . Nikako da ih izbacis iz glave, vec nedeljama . Monstruozno, propelersko nataknuce, samo ako te neki dohvati .
Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: