April 22, 2019, 11:34:08 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Le silence de Lorna (2008)  (Read 1831 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« on: April 18, 2009, 09:42:06 AM »

http://www.filmske-radosti.com/Slike/Le silence de Lorna.jpg
Le silence de Lorna (2008)

imdb

Rezija:Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Scenario: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Producent:Denis Freyd

Uloge:
Arta Dobroshi    ...    Lorna
Jérémie Renier   ...    Claudy Moreau
Fabrizio Rongione   ...    Fabio
Alban Ukaj           ...    Sokol
Morgan Marinne   ...    Spirou

Ovo je jedna od onih pricha koja moze da gledaoca podeli. Ili ce se zatvoriti i reci kako je ovo odlichno ostvarenje ili ce jednostavno reci, ne josh jedna super realna pricha, o nachinu prezivljavanja u tudjoj zemlji.Priznajem da sam bio na samom pochetku u drugoj kategoriji, ali kako je film odmicao, mishljenje mi se menjalo.

Sve ide nekim prirodnim tokom, Lorna (Arta Dobroshi), radi na hemijskom chishcenju, obavlja svoj uobichajeni posao. Odlazi do prodavnice, telefonira i vraca se u stan gde je cheka neki lik, naizgled dobrocudan Klodi (JJérémie Renier). Lorna je Albanka, koja je doshla u Belgiju kako bi dobila zeleni karton. Na scenu stupa Fabio, lokalni krimos, koji joj je sredio lazni brak sa Klodijem. Za to ce dobiti odgovarajucu svotu novca. Klodi je jadnik izgubljen, narkoman, koji nema dovoljno snage da se skine sa dopa. Iako to nije bilo u ugovoru Lorna ipak odluchuje da pomogne Klodiju. Odlaze zajedno u bolnicu gde ce on biti neko vreme dok se u potpunosti ne ochisti. Za to vreme Lorna kuje plan kako da ubrza razvod i pada joj na pamet da je Klod prebije, kako bi razlog za razvod braka bio uverljiviji i da bi lakshe (brze) dobila papire. ALi nazalost Klodi nije navikao da bije zene, tako da su morali alternativu da nadju.

Visheslojna pricha koja ne moze da vas ostavi ravnodushnim. Iako usporen, pricha i kamera dovoljno govore.

Braca Darden su dobili zlatnu palmu za scenario, a izgleda da im Kan lezi jer im ovo nije prva nagrada. 1999.godine dobili su Zlatnu palmu za film Roseta, 2002. godine, za najbolju glumu u filmu "The Son", 2005. godine, za film "L'enfant", i 2008. godine za najbolji scenario "Le silence de Lorna"

http://i434.photobucket.com/albums/qq61/Winston888/lorna.jpg
Le silence de Lorna (2008)

TREJLER
« Last Edit: October 16, 2009, 02:03:44 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
ptakh
Član
**

« Reply #1 on: May 03, 2009, 07:20:04 AM »

Braca Darden su dobili zlatnu palmu za scenario, a izgleda da im Kan lezi jer im ovo nije prva nagrada. 1999.godine dobili su zlatnu palmu za film Roseta, 2002. godine zlatnu palmu za najbolju glumu u fiolmu "The Son", 2005. godine jednu zlatnu palmu za film "L'enfant", i 2008. godine za najbolji scenario za film "Le silence de Lorna"

Ne dopada mi se ni Lorna niti ijedan od njihovih nabrojanih i ovenccanih nagradama. Bracca Darden izgleda ne mogu da dopru do mene.
Gledao sam Lornu, njenu facu, scenografiju, pratio kako pricca tecce - i to je uglavnom sve. Dal su me smorile teme o imigrantima i zelenim kartonima (kao shto su me odavno smorile moldavske i ukrajinske prostitutke i njihovi zzivotopisi), ne znam... 
vinston
Admin

« Reply #2 on: May 03, 2009, 09:35:05 AM »

Mislim da mi je ovo prvi njihov film.
Definitivno ovakvi filmovi nisu za tebe 

Meni je isto malo falilo da prodjem kao ti, ali ipak sam uspeo da nadjem prevagu.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: