October 25, 2014, 09:56:16 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Problem autorskih prava - osudjeni osnivaci Piratebay  (Read 4787 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« Reply #10 on: April 18, 2009, 02:51:52 PM »

e, sad tek nista ne razumem

sta ovo znaci:"koji su se trudili da reformisu zakone u vezi sa autorskim pravima i patentima u digitalnoj eri, osuđeni su zbog krsenja zakona o autorskim pravima" ??

pa ja ne znam da li si ti ishta slushao na onom predavanju gde smo sedeli jedan do drugog
« Last Edit: August 29, 2009, 02:09:25 PM by zevsonja » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #11 on: April 18, 2009, 03:48:04 PM »

da, ali ovo nije forum samo za nas dvojicu i za one koji su bili na predavanju

bilo bi zato lepo da to sto pisemo bude razumljivo svima koji nisu upuceni a zanima ih nesto vise o nekoj temi. meni ovo sve nije najjasnije, ali cacakim i ja po netu pa cu valjda razjasniti celu stvar.

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #12 on: April 18, 2009, 04:02:58 PM »

ispisao sam ja detaljnije na sajtu, pa ko prochita znace  

http://www.filmske-radosti.com/Osudjeni vlasnici sajta Piratebay.html
« Last Edit: November 10, 2009, 01:34:16 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #13 on: April 18, 2009, 04:38:14 PM »

Šveđani se zalažu da se autorska prava ne smeju plaćati. Jer se time doprinosi širenje i razvoj velikih korporacija, a da pravi autori dobijaju veoma malo. Ono što se naziva autorsko delo nikako ne može da bude zaštićeno, jer danas ne postoji autentično i originalno delo.

ovo je pomeranje granica i jedan jak proces gde se aktuelizuje na najdirektniji nacin pitanje staro mozda jos od hegela, a to je:  smrt umetnosti.

sve ovo treba pratiti budnim okom!
« Last Edit: August 29, 2009, 02:10:32 PM by zevsonja » Logged

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #14 on: April 18, 2009, 04:58:01 PM »

Pa kada postoje velike korporacije koje drze pola sveta i kazu da je to neshto njihovo i uzimaju straobalno velike svote novca, onda zaista neshto nije u redu.
Ne bih to nazvao smrcu umetnosti, ali neshto povodom toga se mora uraditi.
« Last Edit: October 16, 2009, 04:20:46 PM by vinston » Logged

zevsonja
Moderator

« Reply #15 on: May 03, 2009, 03:16:44 PM »

jel cuo neko nesto novo o ovim ljudima??

danas je svetski dan medija, pa su mi odmah oni pali na pamet..

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #16 on: May 07, 2009, 11:24:29 AM »

jel cuo neko nesto novo o ovim ljudima??

danas je svetski dan medija, pa su mi odmah oni pali na pamet..

od onda nishta..

vinston
Admin

« Reply #17 on: June 28, 2009, 11:38:02 AM »

Švedski sud odbio je zahtev osuđenih predstavnika Pirat beja za novo suđenje, ali su oni najavili da će tužiti švedsku zbog kršenja ljudskog prava na odbranu.

Četvorica administratora Pirat beja, najvećeg sajta s linkovima ka piratskim kopijama muzike, filmova, softvera i drugih sadržaja zaštićenih autorskim pravima, osuđena su u aprilu na zatvorske i novčane kazne, a zatražili su novo suđenje kada se ispostavilo da je jedan od sudija pripadnik nekoliko organizacija za zaštitu autorskih prava.

Za razliku od njih, sud je zaključio da u tom slučaju nema sukoba interesa.

Iako je naveo da je sudija Tomas Norstrom trebalo da saopšti pre suđenja da je član švedske asocijacije za zaštitu industrijskog vlasništva i švedske asocijacije za zaštitu autorskog prava, sud je, povodom zahteva Pirat beja, zaključio da to ne znači da je učinio bilo šta loše tokom procesa, što bi uticalo na njegov ishod.

Prema navodima švedskih medija, na taj zaključak ne postoji pravo žalbe.

Četvorica osnivača "Piratskog zaliva" osuđena na po godinu dana zatvora i novčanu kaznu od ukupno oko 4,5 miliona dolara, na ime nadoknade štete velikim filmskim i muzičkim kompanijama.

TPB je najveći svetski pretraživač linkova za preuzimanje piratskih sadržaja, ali sam nije sadržao fajlove zaštićene autorskim pravima.

Predstavnici velikih filmskih i muzičkih kompanija, iako su pozdravili presudu, nisu dobili odštetu koju su tražili, u iznosu od oko 17,5 miliona dolara.

Suđenje je, inače, izazvalo kontroverzne reakcije, od odobravanja do protesta, a među pristalicama TPB-a je i čuveni književnik Paulo Koeljo (Coelho), koji je izjavio da bi rado svedočio na sudu u njihovu korist.
TPB je osnovala 2003. organizacija Piratbyran (Piratski biro), koja se bori protiv autorskih prava, ali sam sajt vode pojedinci.

Milioni fajlova razmenjuju se na osnovu linkova na tom sajtu svakodnevno, iako on sam ne sadrži na serverima piratske sadržaje, već samo "torent" linkove ka filmskim, muzičkim, televizijskim i drugim sadržajima u korisničkim kompjuterima.

(seecult)
« Last Edit: August 29, 2009, 02:14:44 PM by zevsonja » Logged

vinston
Admin

« Reply #18 on: July 04, 2009, 01:10:27 PM »

Pirati otisli pod stečaj!!!

Najpoznatiji internet sajt za skidanje fajlova ka filmovima, muzici, raznim dokumentima (Piratebay) je prodat! Sudske presude su ih uplasile, ali njihove pristalice jurisaju na parlamente.  

opshirnije na http://www.filmske-radosti.com/Prodat%20sajt%20Piratebay.html
« Last Edit: August 29, 2009, 02:15:10 PM by zevsonja » Logged

vinston
Admin

« Reply #19 on: August 25, 2009, 11:22:02 AM »

U ponedeljak ujutru najpopularniji Bittorent sajt na svetu je prestao mnogima da radi na teritoriji Sjedinjenih Država, ali prema pisanju na blogu „TorrentFreak“, nova konekcija je pronađena i mnogi posetioci su bili u prilici da se prijave na sajt. Međutim, jedan deo sajta je još uvek neaktivan ali bi trebalo danas da se reši problem.  

opshirnije na http://filmske-radosti.com/Zatvoren%20sajt%20The%20Pirate%20Bay.html
« Last Edit: August 25, 2009, 12:33:19 PM by vinston » Logged

Pages: 1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija