July 30, 2014, 05:56:49 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: In between days (So Yong Kim, 2006)  (Read 2801 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« on: February 25, 2009, 10:24:39 PM »

http://i434.photobucket.com/albums/qq61/Winston888/InBetweenDays_DVD.jpg
In between days (So Yong Kim, 2006)

Imdb

Scenario:Bradley Rust Gray, So Yong Kim

Uloge:
Taegu Andy Kang    ...    Tran
Jiseon Kim              ...    Aimie

Nakon kratkog opisa filma koji sam na flajeru prochitao "Korejski doseljenici u Kanadi, izmedju ljubavi i problema privikavanja na nove komshije",  ochekivao da ce biti neki konflikt, Azija/Kanada. Medjutim, neshto sasvim drugo sam dobio.  Jednostavna ne(s)recna ljubavna pricha, izmedju tin Korejanaca.

Veoma chudna nachin snimanja. 90% filma je bio u krupnom kadaru shto je meni prvi put da taku neshto gledam. Izuzetan zvuk, gledali su da naglase svaki shum, a mene izuzetno privuklo. Ne znam da li su namerno ili jednostavno losha kopija, ali ima u filmu nekoliko smrznutih kadrova gde je slika ochajnog kvaliteta, pa sam se zapitao o chemu se radi, ali josh uvek ne mogu da saznam o chemu se radilo....

zanimljiva je tema filma, ali nishta spec. Jendostavno privikavanje na nov zivot, igrom slichaja u Kanadi, devojka koja se zaljubljuje u svog drugara, koji ima neka osecanja prema njoj ali se iz nekog razloga boji da joj pokaze, i uvek ima neku u rezervi, nedefinisan odnos izmedju njih. Stalno natezanje i emocionalno praznjenje, pa ko moze duze da izdrzi.
« Last Edit: September 13, 2009, 08:51:08 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #1 on: February 26, 2009, 12:31:52 AM »

ovo si na festu gledao?
ja sam gledao neki film koji se igrao krupnim kadrovima i kraj sam docekao sa bolovima u glavi
ume to dosta da zamori, pa mi ne prija.
  prica mi deluje primamljivo iz tvog opisa i sigurno taj nacin realizacije delom i pokazuje ta njihova stanja i to njihovo natezanje....

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #2 on: February 26, 2009, 11:23:03 AM »

Nisam.
Bio je valjda na slobodnoj zoni pre neku godinu, ali mi se ponovo ne gleda.  
« Last Edit: July 28, 2011, 10:11:55 AM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
roodjacklija
Član
**

Life imitates art.

« Reply #3 on: July 27, 2011, 10:56:52 AM »

Koreja kao kinematografija me mnogo privlaci, probacu sa ovim pa javljam utiske! ps. Ujedno pozdrav svima, od danas sam nov ovde! 
zevsonja
Moderator

« Reply #4 on: July 27, 2011, 09:14:14 PM »

veliki pozdrav i dobro dosao. 

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #5 on: July 28, 2011, 10:11:31 AM »

Koreja kao kinematografija me mnogo privlaci, probacu sa ovim pa javljam utiske! ps. Ujedno pozdrav svima, od danas sam nov ovde! 

POzdrav i dobrodosao.
Ima Koreja, tj. Juzna Koreja dosta jaku kinematografiju, ali morash biti obazriv jer snimaju i oni dosta budalashtina.
Kad odem na neki sajt da vidim sta ima novo, prosto se zgrozim. Tako da treba birati..

roodjacklija
Član
**

Life imitates art.

« Reply #6 on: July 31, 2011, 06:24:31 PM »

Tu si u pravu, Vinstone. Bojim se da je to globalna pojava na polju filma, znaci sugde. Ne znam koja je Koreja u pitanju, ali mislim da posebno treba istaci reditelja Kim Ki Duka, preporucila mi ga je prijateljica, nisam gledao jos uvek nista, ali procitao sam puno pohvala i fantasticnih kritika o njemu. Planiram uskoro da nesto nabavim od njega. Da li je neko otpratio nesto od njegovog rada, zanimaju me utisci ?
vinston
Admin

« Reply #7 on: July 31, 2011, 09:26:39 PM »

Tu si u pravu, Vinstone. Bojim se da je to globalna pojava na polju filma, znaci sugde. Ne znam koja je Koreja u pitanju, ali mislim da posebno treba istaci reditelja Kim Ki Duka, preporucila mi ga je prijateljica, nisam gledao jos uvek nista, ali procitao sam puno pohvala i fantasticnih kritika o njemu. Planiram uskoro da nesto nabavim od njega. Da li je neko otpratio nesto od njegovog rada, zanimaju me utisci ?

U pitanju je Juzna Koreja. Gledao sam ja jedno 70% Dokovog opusa.
Kreni od ranijih radova, nesto sam ja pisao u sobi Azija, ako se dobro secam.

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija