September 01, 2014, 04:37:37 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: The Coca Cola Kid (Dušan Makavejev, 1985)  (Read 1770 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« on: December 13, 2008, 03:05:51 PM »

http://www.filmske-radosti.com/Slike/The coca cola kid.jpg
The Coca Cola Kid (Dušan Makavejev, 1985)

Scenario:Frank Moorhouse, Denny Lawrence

Producent:David Roe

Uloge:
Eric Roberts     ...    Becker
Greta Scacchi     ...    Terri
Bill Kerr             ...    T. George McDowell

Beker dolazi u Australiju kako bi poboljshao prodavanje najboljeg proizvoda koja amerika ima. Naravno u pitanju je Koka Kola. Kako to obichno biva kada nova faca dolazi na novo radno mesto, svi su neshto skeptichni, pomalo na odstojanju jer niko ne voli kada dodje neki nov lik i odmah krece da shefuje. Kao da ovi nemaju pojma sa marketingom, pa im stvaljaju do znanja gde su doshli. Gledaju oni zajedno mapu i oblasti gde je najprodavanija kola, i naidju na jednu rupu. Neko nije hteo u pochetku da kaze o chemu se radi. Dok Beker nije trazio da mu prikaze groblje u toj oblasti. Kad ono gradic.

Ispostavilo se da to drzi neki Mekdovel, ludjak, u pozitivnom smislu koji prizvodi sopstveni sok koji prodaje u toj oblasti i svi su mu privrzeni. Naravno chak i poseduje tu oblast. E sad je bilo na Bekeru da pokusha da ga obrlati. Ono shto nije znao je da je kresnuo njegovu cerku. Koja je moram priznati predivnog izgleda, elegantne figure, sa veoma sochnim grudima.

http://img413.imageshack.us/img413/3006/bscap00022480156pk1.jpg
The Coca Cola Kid (Dušan Makavejev, 1985)

Ono shto je predivno prikazano u ovom filmu je workoholic. Predan poslu, ne zeli nishta da mu se isprechi na putu. To je taj kapitalizam. Sama njegova srz. Ali iskren da budem film nije nishta spec. Skinuo sam ga jer je Dushan Makavejem, ali ovim me nije impresionirao. Jedino chinjenica da je dogurao do Holivuda i da je snimljen u MGM studiu...
« Last Edit: August 26, 2009, 04:06:40 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
happy_hippie
Član
**

« Reply #1 on: February 06, 2009, 10:48:12 PM »

Ha bas mi je drago da postoji tema o ovom filmu, jer sam ga iz ko zna kog razloga nesto volela kao klinka.
Pogledala sam ga pre mozda godinu dana ponovo posle dugo,dugo vremena i shvatila da film zapravo nije nista posebno

Scena vodjenja ljubavi u periju je legendarna.
Kazes da ti se svidela Greta Scacchi... nisi jedini, ujak mi je pricao da su se posle tog filma svi lozili na nju i zalili sto ne snima vise filmova

"Kada slonovi vode ljubav, ili se tuku, travi je svejedno, ona biva povaljana."
roodjacklija
Član
**

Life imitates art.

« Reply #2 on: July 27, 2011, 10:28:58 AM »

Ha bas mi je drago da postoji tema o ovom filmu, jer sam ga iz ko zna kog razloga nesto volela kao klinka.
Pogledala sam ga pre mozda godinu dana ponovo posle dugo,dugo vremena i shvatila da film zapravo nije nista posebno

Scena vodjenja ljubavi u periju je legendarna.
Kazes da ti se svidela Greta Scacchi... nisi jedini, ujak mi je pricao da su se posle tog filma svi lozili na nju i zalili sto ne snima vise filmova

Slazem se za scenu u perju- genijalna je! Inace, i ja smatram da film nije nista posebno, pogotovo kada je u pitanju reziser takvog(svetskog) kalibra kakav je Mr.Makavejev...

ps. 'Misterije orga(ni)zma' su mi i dalje vodeci masterpiece od doticnog rezisera!
vinston
Admin

« Reply #3 on: July 27, 2011, 10:59:55 AM »

Meni ipak PTT sluzbenica

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
roodjacklija
Član
**

Life imitates art.

« Reply #4 on: July 31, 2011, 06:27:08 PM »

Meni ipak PTT sluzbenica

Daaa, posebno scena tj. kadar sa crnom mackom, nenadmashan...
Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija