December 19, 2014, 05:05:06 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Šta ste poslednje čitali??  (Read 13009 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« Reply #110 on: June 24, 2010, 01:24:16 PM »

Procitah i Memetovu knjigu "Bambi protiv godzile", o filmskoj industriji u Holivudu.
Dosta toga sam znao, iskren da bude, ali nije loshe chuti insajderske priche, ma koliko one ponekad bile dosadne.
Inache knjigu je izdao "Plato", a prevod uzasno losh. Devojka/zena, kao da nije chula da se engleske konstrukcije ne mogu upotrebljavati u srpskom jeziku, jer jezik nije isti.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #111 on: July 10, 2010, 02:23:13 PM »

"Mogucnost ostrva"
Misel Uelbek

Prva knjiga koju sam uzeo da chitam od ovog, savremenog i veoma poznatog francuskog pisca.
Depresivac, perverznjak, pomalo zenomrzac...

Drugar mi kaze, koji je upoznat sa celimu njegovim opusom, da mu je ovo najloshija knjiga, jer mu prosto ne lezi
ovaj pomalo orvelovski stil. Radnja je smestena u sadashnjosti, ali chesto chitamo monolog
njegovog klona. Prvo je to Daniel 24, koji je u prvoj trecini knjige gasi, da bi ga odmenio Daniel 25. Pomalo i
u formi dnevnika, upoznajemo Daniela, komicara, koji je obozavao da proziva, Jese, Palestince, ma sve ljude
koji mu se ucine ineresantnim za prozivanje

Do sada je knjiga manje vishe bila sasvim zadovoljavajuca, veoma se lako chita, medjutim, knjiga se pretvorila u tezak triler,
tako da su emocije posteno splasle. Mozda ce biti bolje kada se prevazidje taj deo...

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
Amelija Pulen
Član
**

« Reply #112 on: August 29, 2010, 07:54:55 PM »

E pa pošto živim u jako dosadnom gradu, provodim dostaaaa vremena čitajući.
Evo za ovaj letnji raspust pročitah
1. Patrik Ziskind - Parfem (prilično oduševljena)
2. Bernharda Šlink - Čitač (izuzetno mi se svidela)
3. Momo Kapor - Zoe (zanimljivo)
4. Momo Kapor - Una (<3 <3)
5. Agata Kristi - Ubistvo Rodžera Akrojda (Agata k'o Agata, uvek dobra)
6. Nikolas Sparks - Odluka (prilično bezveze, ali pustila sam suzu na kraju  )
7. Paolo Koeljo - 11 minuta (pa sad, malo davi, ali okej je)
8. Momo Kapor - Ivana (užas)
I sada čitam Poslednji let za Sarajevo od Kapora, pf onako za sada..
Eto to je moj mali spisak, nisam no lifer, stvaaaaarno.

"Prisustvovao sam, dakle, svojoj biografiji samo kao svedok.."
vinston
Admin

« Reply #113 on: August 29, 2010, 08:41:47 PM »

hehe, sta te briga, bogatija si za svaku procitanu knjigu

Amelija Pulen
Član
**

« Reply #114 on: August 30, 2010, 12:44:25 AM »

hehe, sta te briga, bogatija si za svaku procitanu knjigu

I guess so. 
Kažu mi da nije zdravo da čitam toliko, ali šta ću kad voliiim. A i nemam baš nekih pametnijih poslova. 

"Prisustvovao sam, dakle, svojoj biografiji samo kao svedok.."
vinston
Admin

« Reply #115 on: August 30, 2010, 12:11:12 PM »

Naravno da je zdravo, samo treba praviti selekciju i ne citati bas sve sto ti padne pod ruku

wolfvaga
Moderator

Lupus in fabula :)

« Reply #116 on: September 06, 2010, 10:38:44 PM »

Naravno da je zdravo, samo treba praviti selekciju i ne citati bas sve sto ti padne pod ruku
Kao sto ti to, npr, radis ...

Inace, u fazonu sam Kisa, Bulatovica, Zike Pavlovica ovih dana (ovog leta)+Antonio Tabuki pride... Nije lose drustvance .
vinston
Admin

« Reply #117 on: February 24, 2011, 10:35:51 PM »

Promocija monografije "SRCE KUCA TU JE" o beogradskom rok bendu Partibrejkers

Ponedeljak, 28. februar - DOB u 19:00
Monografiju uredio Flavio Rigonat
Govore: Zoran Kostić Cane i Nebojša Antonijević Anton
Moderator: Dragan Ambrozić

Promocija će biti propraćena atraktivnim vizuelnim materijalom. Posetioci će biti u mogućnosti da knjigu "SRCE KUCA TU JE" kupe po promotivnoj ceni!

Posle knjige "Dečak iz vode" o lideru grupe EKV Milanu Mladenoviću (1958-1994), LOM je objavio i monografiju o Partibrejkersima na 166 strana sa ilustracijama. Izdavačka kuća LOM je monografiju prvi put predstavila  2010. godine na  55. Sajmu knjiga u Beogradu. U pitanju je drugo, prošireno, izdanje ove monografije, u kojem se nalaze i nove neobjavljene fotografije.

Iz recenzija:

""Skoro tri decenije života Partibrejkersa su tri decenije naših života ovde, i ova knjiga je kao ogledalo Vremena u kome vidimo kako se Cane i Anton menjaju iz godine u godinu, zajedno sa nama. . ." (Flavio Rigonat)

"Teško bi bilo naći nekog na muzičkoj sceni ko je na svom početku tako mnogo obećavao, a onda, uprkos svemu, još više postigao. Prvi album Paribrejkersa i danas je jedan od najsnažnijih rok istupa u istoriji ove muzike kod nas. Kao jedna od par najuticajnijih jugoslovenskih ploča, svojim bazičnim rokenrol zvukom kombinovanim sa ovdašnjim uličnim slengom, direktno je odgovorna za pojavu gomile autentičnih rok bendova širom zemlje, od sredine osamdesetih pa sve do danas. Naravno, oni se nikad nisu odrekli svog puta niti njegove moralne poruke – Partibrejkersi su nastavili produbljujući isti zvuk sve do najnovijih vremena, ostajući često sami na poprištu.
Ne znam šta može više biti simbol otpadničkog rok stava, izgleda i zapitanosti od Canetovog nezaboravnog glasa i Antonove režeće gitare. Kao Rolling Stonesi i Led Zeppelin, i Partibrejkersi su stvorili svoju mitološku sliku, koja stiže pre njihove muzike, čineći ih poznatim i tamo gde se rokenrol ne sluša, dali su nam naš arhetip kako rokenrol jedino može da izgleda i zvuči. "(iz recenzije Dragana Ambrozića)

vinston
Admin

« Reply #118 on: June 25, 2011, 11:48:29 AM »

Zavrshih Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Rej je na samom pocetku dao uvod o tome kako je knjiga uopste nastala. Od njegovog sedenja u citaonice univerziteta, gde je potrosio 9 dolara za iznajmljivanje masine za kucanje, jer u svojoj kuci nije imao mir. Do toga kako su ga panduri startovali na ulici pitajuci ga zasto besciljno seta ulicama grada.

Sad videh da je film iz 1966. i da traje skoro 2 sata. Ali dobro vredi odgledati, mnogi kazu da je jedan od najbojih filmova svih vremena, ili mozda samo ove tematike.

Ogiman
Član
**

« Reply #119 on: August 10, 2011, 10:16:14 PM »

Haruki Murakami – „1Q84“ (Knjige 1 i 2)

Iako se o njemu apsolutno ništa nije znalo osim naslova, prije dvije godine je nastala apsolutna ludnica kada je u Japanu u prodaju pušteno Murakamijevo novo djelo, a vrlo brzo se pokazalo da ljudi ne griješe jer je „1Q84“ apsolutno remek djelo smješteno u tri knjige i skoro hiljadu strana.

I dok na zapadu čekaju oktobar ove godine kada izlazi engleski prevod, u Beogradu je vrijedna bila Nataša Tomić tako da su već odavno u prodaji prve dvije knjige srpskog prevoda u izdanju ’Geopoetike’, dok će treća knjiga izaći u oktobru. Neočekivano bitan mjesec za sve fanove Harukija.

No bez obzira šta kad izlazi, ono što je najbitnije je to da je Murakami još jednom sjajan. Priča u orvelovskoj 1984. godini paralelno prati dva glavna lika Aomame i Tenga koji se potom lagano prebacuju u paralelnu dimenziju i murakamijevsku 1Q84 koja nosi mnogo pitanja i malo odgovora.

Dakle, kao što smo i navikli tu je doza misterije, ali i sjajni glavni likovi, oboje sa po tridest godina, te vrlo interesanti sporedni. Aomame je aktivna, zgodna, pametna, ali i profesionalni ubica. Tengo je pasivan predavač matematike, pisac svog romana i uređivač tuđih, ali i krupan bivši džudista.

Za razliku od Knjige 1 koja odvojeno prati avanutre Aomame i Tenga, Knjiga 2 konačno počinje da ih spaja, dok se nadam da će ih Knjiga 3 konačno spojiti. Mnogo akcije, ali i mirnoće, preplitanja realnosti i misterije, dva mjeseca na nebu i još puno toga, ma preporuka za sve da čitaju „1Q84“.
Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14   Go Up
  Print  

Jump to: