November 23, 2014, 03:41:08 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1] 2 3 4 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Šta ste poslednje čitali??  (Read 12754 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Honoria Dedlock
Guest
« on: December 11, 2008, 09:13:38 AM »

PReporuka za neku dobru knjigu...
Ja sam se nameracila na Spletkarenje sa sopstvenom dusom (mislim da se spisateljica zove Marija Jovanovic) da obnovim gradivo,i da procitam nastavak.
Eh da i jurim nastavak poslednje kineske carice,ali nema jos uvek u mojoj biblioteci :(
« Last Edit: August 21, 2009, 02:55:53 PM by vinston » Logged
vinston
Admin

« Reply #1 on: December 11, 2008, 02:34:12 PM »

Poslednje shto sam prochitao je bila Ana Karenjina.
Dugo sam se borio sa njom. Josh u srednjoj sam prochitao samo prvu knjigu i nekako mi nije legla. Pa se nisam usudio i drugi deo da chitam. Ali eto kako sam malo porastao, kupio knjigu i odluchio da pokusham ponovo. Iako svi sa kojima sam prichao su rekli da im je knjiga smor.
Medjutim, meni je bila odlichna. Prvi deo sam bukvalno progutao, ali se drugi deo malo oduzio, najvishe zbog obaveza. Pa je bilo teshko ponovo se vratiti u ritam. Ali na kraju kada sagledam, knjiga je neprocenjiva!

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zopge
Guest
« Reply #2 on: December 12, 2008, 04:52:02 PM »

Nekronomikon, horror priče H. F. Lavkrafta.
Drugar kupio po, za mene nedosti?noj ceni od 1600 
vinston
Admin

« Reply #3 on: December 12, 2008, 06:11:35 PM »

Nekronomikon, horror priče H. F. Lavkrafta.
Drugar kupio po, za mene nedostižnoj ceni od 1600  

a daj  
stvarno nisu normalni!
Na sajmu sam hteo Autostoperski vodich, medjutim, 850! sajamska cena!!
reko hvala lepo, dovidjenja  
« Last Edit: August 22, 2009, 01:42:31 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zopge
Guest
« Reply #4 on: December 12, 2008, 11:24:51 PM »

Ma kakav sajam, te sajamske cene ima? i u knji?arama.

Ovo je preskupo ?to smo platili al hteli smo tu knjigu, prete?ka je da se ukrade, velika kao komad name?taja.
Pa smo se udru?ili nas 5...
wolfvaga
Moderator

Lupus in fabula :)

« Reply #5 on: December 29, 2008, 05:07:21 PM »

Poslednje sto sam procitao je roman esejskog smeka "Nova era" Vasilisa Aleksakisa. Zanimljiv osvrt na pravoslavlje i grcku kulturu van njega... Trenutno citam Ostrogordskog i njegovu monumentalnu "Istoriju Vizantije"...
irenica
Član
**

« Reply #6 on: January 03, 2009, 01:14:15 PM »

Orhana Pamuka mogu da preporučim, jeste da se moze reći da sam njegov fan, ali bez obzira na to definitivno je postao deo opste kulture 21. veka. Pročitajte bar "Zovem se crveno"
 Inače Irving Jalom i "Lečenje Sopenhauerom" i "Kako je Niče plakao" su isto tako u mojih top 10, tako da...
« Last Edit: September 07, 2009, 12:33:38 AM by wolfvaga » Logged
vinston
Admin

« Reply #7 on: January 03, 2009, 03:25:22 PM »

Inače Irving Jalom i "Lečenje ?openhauerom" i "Kako je Niče plakao" su isto tako u mojih top 10, tako da...

Lečenje je jedna od boljih knjiga koje sam pročitao u poslednje vreme. Uskoro ću i Ničea da krenem da čitam
Imao sam neku odbojnost prema grupnoj terapiji, ali eto na konkretnom primeru me je Jalom razuverio i ubedio da takve stvari mogu da funkcionišu. Mada bih se ja pre odlučio za terapiju jedan na jedan. Mnogo su mi glupe one izjave, "a kako se sada ti osećaj", pa sve to treba da deliš sa nekim neznancima. meni je to malo  
« Last Edit: August 31, 2009, 07:50:47 PM by vinston » Logged

vinston
Admin

« Reply #8 on: January 08, 2009, 11:46:08 AM »

Konachno sam zavrshio sa Barnsom, moram da priznam da mu je veoma interesantna knjiga. A i cela pricha o umiranju je  

Shta znam, lepo je prichati o tome kada si zdrav, ali kada dodjesh u taj period ne znam da li cu moci sa elanom o tome da pricham. U stvari sve zavisi ako budem trebao mlad da odem, normalno da cu biti uplashen, ali ako budem imao preko 60 nece biti problema

sad sam uzeo Čitača - Bernharda Šlinka
izashao je i film, pa rek'o hajde prvo knjigu da prochitam  
« Last Edit: September 02, 2009, 10:52:00 AM by vinston » Logged

irenica
Član
**

« Reply #9 on: January 09, 2009, 03:43:19 AM »

Barns-dobar izbor
Uzela sam njegovu "Istoriju sveta u 10 1/2 poglavlja", ali nikako da dođe na red. A čula sam odlične preporuke...
A sto se grupne th tiče, u potpunosti se slazem, nekako mi taj princip suvise zvuči američki, ono svi sede za okruglim stolom i ispovedaju se, itd., itd.,... U "Niče..."-u toga, hvala Bogu, nema Uzeću i "Krvnika ljubavi", zivo me zanima sta je tu smislio...
« Last Edit: September 07, 2009, 12:34:15 AM by wolfvaga » Logged
Pages: [1] 2 3 4 ... 14   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija