July 31, 2014, 08:20:29 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Turneja (Goran Marković, 2008)  (Read 1929 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
wolfvaga
Moderator

Lupus in fabula :)

« Reply #10 on: January 16, 2009, 03:56:49 PM »

Gde?

Ali bih i ove druge filmove da skinem, posto sam propustio da ih pogledam u bioskopu, a zanimali su me...

edit: nisam lenstina, nego nemam bas mnogo vremena ovih dana .
« Last Edit: January 16, 2009, 03:59:04 PM by wolfvaga » Logged
darije
Član
**

« Reply #11 on: January 16, 2009, 04:23:16 PM »

Pa skoro da se slazzemo, shto da ne? Isto bi proshli.

se ti to shalish Darije? 
Nadam se da se shalish.

word.

"on je prvi počeo"
ptakh
Član
**

« Reply #12 on: January 16, 2009, 05:27:03 PM »

Ok Validate za Peshchanik, ali za Charlstona, se ne bih slozio, ostvarenje je iz 2008. godine, druge polovine.

I ti ga pretera! Kako je iz druge polovine 2008 kad sam ga ja gledao u prvoj? :D

Ali to nije moje mishljenje nego mi je rekla drugarica sa B92: kad je pravljena lista nashih kandidata Ognjenka je prirodno bila najjacca ali je postojala formalna prepreka - gleda se na godinu u kojoj je film snimljen a Ognjenka se snima negde od 2004 naovamo, tako da je ispala u startu.
Da toga nije bilo ne verujem da bi Goranov film proshao; ipak se radi o luksuznom pakovanju a u trci za Oskara to je daleko najvazznije.

Dajte linkove za Pesschanik ako neko ima.
Wolf, Ljubav i druge zloccine imash na rapid Serbia.
« Last Edit: January 16, 2009, 05:32:04 PM by validate » Logged
vinston
Admin

« Reply #13 on: January 16, 2009, 05:56:42 PM »

Jest vala upravu si. Prva polovina 2008. A nisam znao da u obzir ide i pochetak snimanja filma za kandidaturu, ja sam mislio samo kada ga izbace na trzishte da se rachuna.
Pa onda nismo imali boljeg kandidata osim ovog, shto je veoma tuzno.

Nema peshchanika josh uvek nigde, poslao sam ti vuche linkove za ljubav.
« Last Edit: September 02, 2009, 11:11:00 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
irenica
Član
**

« Reply #14 on: January 16, 2009, 06:46:48 PM »

Složiću se da je pomalo   tužno što nam je baš ovo kandidat za Oskara, ali ako uzmem u obzir da je i odabir dobitnika dotične nagrade u najmanju ruku diskutabilan (i to samo zato da ne bih rekla nešto što devojkama ne priliči ), onda i nije baš neka šteta...
Čini mi se da sama ideja nije loša, pomiriti "nas" konačno posle svega i svačega, ali scenario je ostao najslabija karika, tako da sve ostalo (prirodno) izgleda još bleđe nego što stvarno jeste...
« Last Edit: September 09, 2009, 01:07:02 PM by darije » Logged
ptakh
Član
**

« Reply #15 on: January 16, 2009, 11:01:04 PM »

Pa sigurno je da glumci nisu najslabija karika (osim Josifa Taticca i Gordana Kichicca).

Goranov pogled na rat je diskutabilan, ccesto i pogreshan - takav je i film.
Karadzicc koji je rezzirao predstavu u Ateljeu 212 kazze da je isto bilo i na sceni - sve se vrtelo oko toga da oni svakoj vojsci izvedu neshto iz njihovog repertoara i to je bila kao najjacha fora. Rekao sam par postova ranije - to je Ay Carmela!
Goran nema svoj liccni stav, on uvek mora od nekoga da iskopira, takav je.
Ali Cvele koji je producent i vrlo zainteresovan za uspeh filma, znao je odavno za tu zvrchku oko Ognjenke i da njihov film zapravo nema konkurenciju. Znacci, direktno su pravili film za Oskara. Pa shto ga nisu bolje napravili??!
vinston
Admin

« Reply #16 on: January 17, 2009, 07:20:06 PM »

Zashto?
Verovatno jer nisu mogli bolje. Mozda se Goran jednostavno istroshio?
Da li nam je to nekad palo na pamet? Nije on genije Chaplin, pa da po stare dane napravi savrsheno delo. Nisu ni svi ljudi isti. Mozda smo mi previhse ochekivali od njega?
« Last Edit: September 02, 2009, 11:40:50 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
ptakh
Član
**

« Reply #17 on: January 17, 2009, 07:34:34 PM »

Mozda se Goran jednostavno istroshio?

Palo mi je to na pamet kad sam gledao Urnebesnu tragediju i Kordon.
Ali ovde ima ccisto zanatskih propusta pa je smeshno to slati za Oskara, tamo gde se na to najvishe gleda!

Ognjenka je s te strane super, pa iako ne mislim dobro o tom filmu kao filmu, on je nekako imao sve atribute potrebne za Oskara.
Srbi kao Srbi nikad ga ne bi osvojili, kakav god da je film, ali za mene je Oskar smejurija kao Pesma Evrovizije - uchestvuje se reda radi. Bolje da nas ima nego da nas nema...:D
« Last Edit: January 17, 2009, 07:38:50 PM by validate » Logged
vinston
Admin

« Reply #18 on: January 17, 2009, 08:46:02 PM »

Mozda se Goran jednostavno istroshio?

Palo mi je to na pamet kad sam gledao Urnebesnu tragediju i Kordon.
Ali ovde ima ccisto zanatskih propusta pa je smeshno to slati za Oskara, tamo gde se na to najvishe gleda!

Pa sa tom istroshenoschu je doshla i nemarnost.
Ali kada pogledamo biografiju imao je svega nekoliko filmova koji su zaista vredni pomena. A vazi za nasheg najveceg reditelja danashnjice.
Zato sam se u pochetku chudio zashto Ognjenka nije proshla jer je imala sve shto je neophodno da ode na dodelu.

Dobra ti je asocijacija za Evroviziju 
Samo zaboravljash, da moramo i mi jednom zbog politichke korektnosti da dobijemo oskara:)

ptakh
Član
**

« Reply #19 on: January 18, 2009, 01:08:48 AM »

Ali kada pogledamo biografiju imao je svega nekoliko filmova koji su zaista vredni pomena. A vazi za nasheg najveceg reditelja danashnjice.

To za najvecceg nasheg reditelja misli jedino on lichno! :D
Uglavnim je skidao Karanovicc/Grlicca - prvo izadje njihov film, onda Goran brzzebolje napravi svoj.

Znam da bi trebalo, ali necce nam dati Oskara. Dacce eventualnom nekom  od americhkih filmova koji budu snimani ovde (kao Zona mrtvih), da i mi mozzemo malo da se busnemo u prsa zbog nashih lokacija i statista
Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija