July 22, 2017, 09:45:11 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Led (Jelena Bajoc Jocic, 2012)  (Read 5606 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« on: October 03, 2012, 06:47:15 PM »

http://www.filmske-radosti.com/novo/sites/default/files/images/Jelena-Bajic-Jocic.jpg
Led (Jelena Bajoc Jocic, 2012)

Film „Led” je zapis nekog nostalgičnog vremena, kaže Jelena za novinsku agenciju „Tanjug”. Za nedelju dana mlada rediteljka debitovaće sa filmom koji je snimljen po motivima monodrame njenog oca Radoša Bajića. Premijera je zakazana za 10. oktobar u Centru „Sava”

Rediteljka Jelena Bajić Jočić, koja DEBITUJE IGRANIM FILMOM „LED”, rekla je da je želela da u svom prvom filmu napravi zapis jednog prošlog vremena i vrlina koje su danas zapostavljene.

„Ideja je ponikla u našoj firmi „Kontrast studio”, 35 godina od nastanka monodrame. Odlučili smo da je ekranizujemo, da na osnovama te priče izgradimo novu priču”, rekla je ona posle današnje novinarske projekcije filma o sudbini jedne srpske seoske porodice 70-ih godina XX veka.

Rediteljka je istakla da je njoj bilo značajno da napravi zapis nekog nostalgičnog vremena, prošlosti koje više nema i ljudi kakvih više nema, sa svim vrlinama i najdragocenijim ljudskim karakteristikama, koje su, davno zapostavljene.

Opsirnije

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #1 on: October 03, 2012, 10:26:55 PM »

Film je sniman najsavremenijom tehnikom i trenutno najboljom kamerom ARRI ALEXA         vau!

!~~ jako zanimljiv film! bice vrlo pozitivnih reakcija..

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #2 on: October 04, 2012, 08:31:40 AM »

i gledao?
MOgao bi nesto da iskuckash ondak :P

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #3 on: November 30, 2013, 01:44:28 AM »

nisam gledao.. voleo bih.  zanima me i 'odumiranje'

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
Pages: [1]   Go Up