April 22, 2019, 11:19:37 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Oskar  (Read 14916 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zevsonja
Moderator

« Reply #70 on: August 26, 2012, 03:00:50 PM »

Izbor domaćeg kandidata za Oskara izazvao je prethodnih dana polemiku u javnosti, ali tome sutra dolazi kraj.. Srecom nije dugo trajalo..

Reditelj Dragojević tvrdi da postoji sukob interesa, jer je Paskaljević donedavno bio predsednik AFUN-a.
Predsedništvo AFUN-a ističe da „ne postoji ni institucionalni ni faktički mehanizam kojim bi bilo koji član Akademije, pa ni Paskaljević, kao prvi među jednakima, mogao ili želeo da utiče na stručni i estetski stav članova Stručnog odbora“.

http://www.filmske-radosti.com/novo/Vesti/Sutra-progla%C5%A1enje-srpskog-kandidata-za-Oskara

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #71 on: August 27, 2012, 11:17:02 AM »

nisam citao sta se desavalo, ali jedno je sugurno, ovo je sramna odluka AFUN-a!

Srpski kandidat za nagradu Oskar u kategoriji najbolji strani film je film Gorana Paskaljevića „Kad svane dan“, objavila je Akademija filmske umetnosti i nauke Srbije.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #72 on: August 27, 2012, 11:48:29 AM »

a zasto sramna, vinstone, druze stari?   /i dobrodosao opet na nase talase filmskih radosti  /

-jesi li gledao bilo koji od ova tri iz kandidature?

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #73 on: August 27, 2012, 02:58:52 PM »

hvala druze zevsonjo

Gledao sam dva, Paskaljevica, nisam jer je tek sada savrsen i pojavio se na nedelju dana u Kragujevcu i to je to, tako da nisam bas imao mogucnosti da gledam. Samo citam da ce Paskaljevic da tuzi jadnog Srdjana za yvredu i dusevni bol, i to po prvi put u zivotu..

"Ustanicka ulica" je los film, sa velikim rupama i pogresnim idejama priblizavanja i ukrstanja likova. Nije sto je isti kao i drugi trileri, nego sto je nespretno napisan scenario. "Parada" mi se svidela, jer je univerzalan film i sto prikazuje, nesto sto ce se mnogima u svetu svideti.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #74 on: August 28, 2012, 06:35:04 PM »

'parada' ti se svidela? vau! svaka cast.. meni je to teskkkko s***e..  

i moze da bude 'zanimljiva' samo na nekoj liniji koja nema veze sa filmom,ali necu o tome da raspredam...

'parada' kao film je  

*sto se tice 'ustanicke' i 'kad svane dan', to nisam gledao..

----paskaljevic najavio tuzbu protiv srkija......
« Last Edit: August 29, 2012, 12:09:19 AM by zevsonja » Logged

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #75 on: August 30, 2012, 09:03:17 AM »

O Parada sam iskljucio pricao o temi koju obradjuje, kao filmsko delo je loshe.
Ali valja napomenuti da je posle Motevidea drugi srpski blokbaster posle mnogo godina...

zevsonja
Moderator

« Reply #76 on: August 30, 2012, 03:09:27 PM »

samo sto je 'montevideo' meni bolji sa vise strana..
  film za koji ne treba puno vremena i truda da se nabroji i obrazlozi sta ne valja.

'parada' je jedna politicki korektna navlakusa sa izrazitom psihoterapeutskom mimikrijom, i na tu loptu je i dobila toliko gledalaca...
   c

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #77 on: August 31, 2012, 09:25:02 AM »

Samo sto montevideo nije u ovoj prici, a gori je jedno tri puta od parade i traje jedno sat vremena duze

'parada' je jedna politicki korektna navlakusa sa izrazitom psihoterapeutskom mimikrijom, i na tu loptu je i dobila toliko gledalaca...
   c

a to je loshe zbog chega? Pa svi to rade u danashnjoj kinematografiji...

zevsonja
Moderator

« Reply #78 on: August 31, 2012, 11:59:08 AM »

pa, ako svi to rade, onda je dobro? 
 izparadirao je svoje odavno srki,pa sada mrsi praznu slamu,ako cemo iskreno.
   njegov oportunizam se rastegao vec niz godina unazad i kako stoje stvari, bicu prezadovoljan ako nije unistio i drugi deo 'montevidea' koji je za 'paradu' remek-delo sirokih razmera.
/ sada gledam na imdb-u i vidim da on nije radio scen za drugi deo 'montevidea'   izgleda da ga nema u ekipi /

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #79 on: August 31, 2012, 01:11:07 PM »

pa, ako svi to rade, onda je dobro? 
 izparadirao je svoje odavno srki,pa sada mrsi praznu slamu,ako cemo iskreno.
   njegov oportunizam se rastegao vec niz godina unazad i kako stoje stvari, bicu prezadovoljan ako nije unistio i drugi deo 'montevidea' koji je za 'paradu' remek-delo sirokih razmera.
/ sada gledam na imdb-u i vidim da on nije radio scen za drugi deo 'montevidea'   izgleda da ga nema u ekipi /

nije ni po difoltu lose, ako ce time da privuce publiku u bioskope i ako ce da osvaja nagrade, meni to ni najmanje ne smeta.
Daleko je od remek dela supljeg montevideo, na kojem sa umalo zaspao u nekoliko navrata.
Kakav god video da bude, samo neka bude ispod 120 minuta da moze normalno u bioskope da se pusta...

Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9   Go Up
  Print  

Jump to: