April 22, 2019, 11:24:12 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1] 2 3 4 ... 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Oskar  (Read 14917 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zevsonja
Moderator

« on: December 24, 2008, 09:48:11 PM »

Glasanje za Oskara, koji ce biti dodeljeni 22. februara 2009. godine u Holivudu, pocelo je slanjem glasackih listica clanovima Americke filmske akademije, koji ce odluciti najpre krajem januara ko ce biti nominovan.

O nominovanima ce odluciti oko 5.810 clanova Akademije - glumaca, reditelja, i drugih filmskih profesionalaca, koji ce potom, u drugom krugu glasanja, odrediti i dobitnike.

Glasacki listici, poslati clanovima Akademije, a moraju biti vraceni do 12. januara kako bi bili izbrojani radi nominacija.

Uoci ceremonije u Kodak teatru u Holivudu, ciji ce domacin biti australijski glumac Hju Dzekmen (Hugh Jackman), vec se pominju pojedini filmovi kao favoriti, a medju njima je i drama ?Slumdog Millionaire? britanskog reditelja Denija Bojla (Danny Boyle), kao i ?Neobicni slucaj Bendzamina Batona? sa Bredom Pitom (Brad Pitt), u reziji Dejvida Fincera (David Fincher), koji je i medju nominovanima za Zlatni globus, prestiznu nagradu Udruzenja stranih novinara u Holivudu koja ce biti dodeljena 11. januara u Los Andjelesu.

Kao jedan od prvih indikatora potencijalnih nominovanih i dobitnika Oskara, prosle nedelje su objavljeni i kandidati za nagrade americkog Udruzenja filmskih i televizijskih glumaca (SAG), koje broji 120.000 clanova, a 23. decembra je, inace, odlozilo glasanje o eventualnom stupanju u strajk.

Prvobitno je trebalo da clanovi SAG glasaju o strajku 2. januara, ali je to odlozeno najranije za 14. januar, zbog podela medju clanstvom.

Clanovi tog udruzenja nezadovoljni su planovima filmskih studija o jednokratnim, umesto rezidencijalnim isplatama glumcima za programe koji se rade za internet.

Medju nominovanima za nagrade SAG-a su i politicki biografski film ?Milk?, kao i adaptacije ?Doubt? i ?Frost/Nixon?.

Sajt Oskara je http://www.oscar.com, a SAG http://www.sag.org

preuzeto sa sajta seecult.org

ko voli da prati ovu farsu, mislim da ce ga ove gore navedene informacije zanimati
« Last Edit: June 15, 2011, 04:14:02 PM by vinston » Logged

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
vinston
Admin

« Reply #1 on: December 24, 2008, 09:56:07 PM »

Interesuje me novo ostvarenje Denija Bojla, a ovu farsu nepratim otkako sam punoleta  
Davno su bila vremena kada sam do pola noci ostajao budam da pratim ko je dobio Oskara, a sve se moze zbudziti u 45 minuta, ali ne. Glamur, sponzori, pevanje, samo da se bacaju pare. Pitam se kako ce sledece godine, zbog ekonomske krize. Neshto sam nachuo da ce malo slavinu da zavrnu...
« Last Edit: August 31, 2009, 04:54:21 PM by vinston » Logged

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
wolfvaga
Moderator

Lupus in fabula :)

« Reply #2 on: December 26, 2008, 04:11:20 AM »

Otkad si ti punoletna ?

Nije da me nesto spec zanima, ali opet volim da pogledam filmove koji se nadju u zvanicnoj selekciji za najbolji film, reziju i scenario... Cisto da proverim kako stoje stvari...
darije
Član
**

« Reply #3 on: January 15, 2009, 01:53:50 PM »

Turneja nije u?la u ?iri izbor... E malera!!! A ba? sam se ponadao u ovaj film, tako je obećavao, čak se i "prodao" amerima, ali jbg* :ironija:

"on je prvi počeo"
vinston
Admin

« Reply #4 on: January 15, 2009, 02:15:02 PM »

ne mogu da kazem da mi je drago shto je ispao ali opet ako treba taj film da predstavlja Srbiju onda je biolje shto je ispao iz dalje trke. Jer je film, onako osrednje ostvarenje. Nishta spec i vec posle nekoliko sati ispari iz memorije, osim one priche o Nebeskom Srpskom narodu koju pricha pesnik u liku Brajovic, pomocnik ministra za kulturu

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
darije
Član
**

« Reply #5 on: January 15, 2009, 02:18:42 PM »

Meni je iskreno drrago, ali ne zbog Srbije, nego zbog onih koji su ga izabrali!

"on je prvi počeo"
vinston
Admin

« Reply #6 on: January 15, 2009, 02:19:19 PM »

vishe informacija na http://www.filmske-radosti.com/Turneja nije prosla

Post Merge: January 15, 2009, 02:26:01 PM
Meni je iskreno drrago, ali ne zbog Srbije, nego zbog onih koji su ga izabrali!

Upravo to. Ma veliki lobi je tu radio...
« Last Edit: January 15, 2009, 02:26:01 PM by vinston » Logged

vinston
Admin

« Reply #7 on: January 22, 2009, 08:08:02 PM »

Spisak nominovanih

Najbolji film
Neobični slučaj Bendžamina Batona (The Curious Case of Benjamin Button)
Frost/Nixon
Milk
Čitač (The Reader)
Slumdog Millionaire

Najbolji režiser
Danny Boyle - Slumdog Millionaire
Stephen Daldry - Čitač
David Fincher - Neobični slučaj Bendžamina Batona
Ron Howard - Frost/Nixon
Gus Van Sant - Milk

Najbolji glumac
Richard Jenkins - The Visitor
Frank Langella - Frost/Nixon
Sean Penn - Milk
Brad Pitt - Neobični slučaj Bendžamina Batona
Mickey Rourke - The Wrestler

Najbolja glumica
Anne Hathaway - Rachel Getting Married
Angelina Jolie - Changeling
Melissa Leo - Frozen River
Meryl Streep - Doubt
Kate Winslet - Čitač

Najbolja glumica u sporednoj ulozi
Amy Adams - Doubt
Penelope Cruz - Ljubav u Barseloni (Vicky Christina Barcelona)
Viola Davis - Doubt
Taraji P Henson - Neobični slučaj Bendžamina Batona
Marisa Tomei - The Wrestler

Najbolji glumac u sporednoj ulozi
Josh Brolin - Milk
Robert Downey Jr - Tropska oluja (Tropic Thunder)
Philip Seymour Hoffman - Doubt
Heath Ledger - Mračni vitez (The Dark Knight)
Michael Shannon - Revolutionary Road

Najbolji strani film
Revanche - Austria
The Class - France
The Baader Meinhof Complex - Germany
Departures - Japan
Valcer sa Baširom (Waltz With Bashir) - Israel

Najbolji dugometražni animirani film
Munja (Bolt)
Kung Fu Panda
Robot Voli (Wall-E)

Najbolji adaptirani scenario
Neobični slučaj Bendžamina Batona
Doubt
Frost/Nixon
Čitač
Slumdog Millionaire

Najbolji originalni scenario
Happy-Go-Lucky
Milk
Robot Voli
In Bruges
Frozen River
« Last Edit: September 03, 2009, 09:10:17 AM by vinston » Logged

darije
Član
**

« Reply #8 on: January 23, 2009, 12:04:30 AM »

Da, kao ?to i predpostavih izvikani Betmen dobio samo dve nominacije...
Slumdog Millionaire najbolji film? Hm, sry, kandidat za najbolji film, ma daj... Klasična boza ispričana samo malo drugačije...
Button, kao ?to sam već negde rekao, po mom mi?ljenju, klasičan Oskarovski film...
Ma biće tu jo? polemisanja i priče...Nikako da pogledam The Reader-a...

"on je prvi počeo"
ptakh
Član
**

« Reply #9 on: January 23, 2009, 12:28:13 AM »

Sve kandidate sam gledao osim The Reader. To sam ccitao i nishta me ne vucce da  pogledam film.

Ali Milk! Ako je Milk medju kandidatima za najbolji film... pa naspram njega je ccak i Slumdog epohalno delo! 

Shalu na stranu, Slumdog  je film pravljen po receptu za Oskara i ne bi me iznenadilo da izadje kao vishestruki pobednik.
Pages: [1] 2 3 4 ... 9   Go Up
  Print  

Jump to: