April 22, 2019, 11:02:58 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Otišli su...  (Read 27459 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« Reply #130 on: December 21, 2011, 01:24:44 PM »

Reditelj i jedan od pionira srpskog filma Miomir Miki Stamenković umro je u Beogradu u 84. godini, saopštilo je Udruženje filmskih umetnika Srbije.

Igrani filmovi Mikija Stamenkovića među prvima su u našoj kinematografiji bili utemeljeni na matrici žanra i žanrovskih struktura. U njegovom slučaju to je bio žanr ratnog, partizanskog filma na jednoj strani i kriminalističkog filma na drugoj strani.

Opsirnije

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #131 on: December 28, 2011, 07:35:22 PM »

Legendarna šimpanza Čita iz filmova o Tarzanu s početka tridesetih godina prošlog veka, uginula je u 80. godini, saopštilo je utočište za životinje u Palm Harburu na Floridi.

Čita je uginula 24. decembra zbog otkazivanja bubrega. 

Ona je stigla u utočište za zbrinjavanje životinja oko 1960. godine.

RIP

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
zevsonja
Moderator

« Reply #132 on: December 29, 2011, 11:30:37 PM »

Reditelj i jedan od pionira srpskog filma Miomir Miki Stamenković umro je u Beogradu u 84. godini (20.12.2011), saopštilo je Udruženje filmskih umetnika Srbije.

Igrani filmovi Mikija Stamenkovića među prvima su u našoj kinematografiji bili utemeljeni na matrici žanra i žanrovskih struktura. U njegovom slučaju to je bio žanr ratnog, partizanskog filma na jednoj strani i kriminalističkog filma na drugoj strani. Poznati su njegovi filmovi "Vuk sa Prokletija", "Opasni trag", "Klopka za generala", "Devojački most", "Lager Niš". U njima se Stamenković isticao lakoćom i dinamičnošću pripovedanja i izlaganja, kao i delikatnošću tematike.

Ovaj reditelj je ostavio neizbrisiv trag i u domenu dokumentarnog filma, posebno svojom izuzetnom trilogijom o pobedničkom i stradalaničkom pohodu srpske vojske u Prvom svetskom ratu "Marš smrti", "Marš pobede" i "Jugoslavija po volji naroda".

Stamenković je jedan od osnivača "Festivala filmskog scenarija" u Vrnjačkoj Banji i njegov dugogodišnji umetnički direktor.Dobitnik je mnogih filmskih nagrada i priznanja, nosilac Ordena rada sa Zlatnim vencem. Za celokupno stvaralaštvo dobio je 2002. godine od rodnog grada Kruševca "Nagradu za životno delo", Filmski festival u Sopotu dodelio mu je nagradu istog naziva. Dobitnik je "Plakete Jugoslovenske kinoteke" za doprinos unapređenju filmske umetnosti, Povelje Udruženja filmskih umetnika Srbije za doprinos srpskoj kinematografiji i nosilac priznanja za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi Republike Srbije.

bez zasto i zato
za koga i kako

zevsonja
Moderator

« Reply #133 on: January 25, 2012, 12:04:14 AM »

teo angelopulos... :(

veceras u saobracajnoj nesreci.

http://filmske-radosti.com/Teo-Angelopulos-poginuo-na-snimanju-filma.html
« Last Edit: January 25, 2012, 02:04:55 PM by vinston » Logged

bez zasto i zato
za koga i kako

zevsonja
Moderator

« Reply #134 on: January 26, 2012, 05:05:16 PM »

http://www.filmske-radosti.com/Teo-Angelopulos-poginuo-na-snimanju-filma.html

bez zasto i zato
za koga i kako

wolfvaga
Moderator

Lupus in fabula :)

« Reply #135 on: January 27, 2012, 11:48:30 AM »

Pročitao sam negde već...

Užas. Pogibe čovek kao Gaudi svojevremeno...

Poznato je da je on jedan od mojih omiljenih autora, pre svega zbog vrlo specifičnog predstavljanja stvari...

Ništa, RIP...
zevsonja
Moderator

« Reply #136 on: February 08, 2012, 06:25:03 PM »

preminuo je poznati montazer glusac marko....

Debitovao je 1993. godine u filmu Olega Novkovića "Kaži zašto me ostavi", a njegov montažerski potpis stoji ispod filmova "Montevideo, Bog te video", "Tri palme za dve bitange i ribicu", "Nebeska udica", "Mehanizam", "Normalni ljudi", "Munje", "Sivi kamion crvene boje", "Kordon", "Bumerang", "Nataša", "Profesionalac", "Mi nismo anđeli 2 i 3", "Kad porastem biću Kengur", "Klopka", "Hadersfild", "Četvrti čovek", "Edit i ja". Poslednji angažmani su mu bili na montaži filma "Crna Zorica" čija je bioskopska premijera zakazana za 20. mart, kao i u filmu "Krugovi" Srdana Golubovića, čija se produkcija privodi kraju.

bez zasto i zato
za koga i kako

Macavity
Član
**

« Reply #137 on: February 09, 2012, 09:49:34 AM »

Strašno... Bio je mlad čovek.

http://dobanevinosti.blogspot.com/2012/02/marko-glusac-in-memoriam.html
vinston
Admin

« Reply #138 on: June 28, 2012, 03:01:24 PM »

http://www.filmske-radosti.com/novo/sites/default/files/images/Nora-Ephron.jpg
Otišli su...

Američka rediteljka i scenaristkinja Nora Efron (Ephron), poznata po filmovima „Kad je Hari sreo Sali“ i „Besani u Sijetlu“, preminula je u utorak u Njujorku u 71. godini, javili su američki mediji. Njen sin Džejkob Bernstajn potvrdio je da je njegova majka umrla od upale pluća, koja je usledila posle leukemije.

Opsirnije

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #139 on: July 09, 2012, 09:32:30 AM »

http://www.filmske-radosti.com/novo/sites/default/files/images/Ernest-Borgnajn.jpg
Otišli su...

Američki glumac Ernest Borgnajn, dobitnik Oskara za ulogu u filmu „Marti” umro je 8. jula u 95. godini, saopštio je njegov dugogodišnji publicista. Borgnajn je umro u bolnici u Los Anđelesu gde je utorak otišao na lekarsku kontrolu, rekao je njegov portparol Hari Flin.

Opsirnije

Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15   Go Up
  Print  

Jump to: