April 22, 2019, 11:02:30 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Otišli su...  (Read 27458 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vinston
Admin

« Reply #10 on: February 11, 2009, 07:50:42 PM »

Uzgred, jesi ti ovde moder ili shta 

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #11 on: February 11, 2009, 08:14:19 PM »

vinston@

pa, samo mi je cudno sto do sada se niko nije setio. nista vise. dugo se nisam zadrzavao na kompu, inace bih ja otvorio. i to cu i da uradim

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
ptakh
Član
**

« Reply #12 on: February 23, 2009, 08:40:41 PM »

Juče je preminuo Milutin Čolić (90), inicijator, jedan od osnivača i utemeljitelj Festa.

Na inicijativu Direkcije Festa, odmah je dobijena saglasnost gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa da Milutin Čolić bude sahranjen u Aleji zaslu?nih građana na Novom groblju u Beogradu, saop?tili su organizatori festivala.

Komemorativni skup biće odr?an u Politici sutra sa početkom u 12 h, u sali na IV spratu.

Milutin Čolić će biti sahranjen u sredu, 25. februara; povorka će, nakon izjava sauče?ća u kapeli oko 12 h, krenuti ka Aleji u 12:30 h.
vinston
Admin

« Reply #13 on: February 24, 2009, 10:37:13 AM »

Sinoc sam pre projekcije chuo za ovu vest

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #14 on: March 16, 2009, 01:22:32 PM »

Američki glumac Ron Silver, zvezda serije "Zapadno krilo", preminuo je u nedelju ujutro u 62. godini.

Dobitnik Toni i Emi nagrada preminuo je od raka jednjaka, saopšteno je iz organizacije Kreativna koalicija, čiji je jedan od osnivača bio Silver.

Silver je tokom svoje dugogodišnje karijere paralelno glumio u filmovima i serijama, a najpoznatije su njegove uloge u kojima tumači negativce. Najpoznatija rola je u filmu "The arrival" u kojem je igrao sa Čarlijem Šinom.

Nagradu Toni Silver je osvojio za ulogu holivudskog producenta u komadu "Speed the plow" Dejvida Memeta, a nominacije za Emi nagradu dobio je za ulogu stratega predsednika SAD-a u seriji "Zapadno krilo".

mondo
« Last Edit: October 01, 2009, 09:51:37 AM by vinston » Logged

vinston
Admin

« Reply #15 on: March 19, 2009, 05:01:01 PM »

http://i434.photobucket.com/albums/qq61/Winston888/natasha.jpg
Otišli su...

Nataša Ričardson umrla posle nesreće na skijanju

Nataša Ričardson je deo velike glumačke porodice, dobitnica "Tonija" za ulogu u "Kabareu", umrla od posledica nesreće na skijanju.

Četrdesetpetogodišnja zvezda je umrla u bolnici u Njujorku, od posledice povrede glave koju je zadobila nakon pada na ski stazi u centru Mont Tremblant u Kanadi, blizu Montreala.

Alen Nirob (Alan Nierob) agent njegog muža se obrati javnosti u ime porodice:"Liam Nison (Liam Neeson) kao i cela familija je duboko potresena ovim tragičnim događajem. Veoma su zahvalni ljudima na podršci i molitvama i traže za privatnost tokom ovog teškog perioda".

Ričardsonova se povredila u ponedeljak i u prvi mah povreda je izgledala bezazlena iako nije nosila zaštitnu opremu. Sa sinovima je napustili hotel "Quintessence" uputvši se na časove skijanja. U trenutku nesreće iznenada je izgubila ravnotežu, pala i tako se spuštala dalje niz planunu. Tokom kliženja niz padinu nije ni ušta i ni u koga udarila pre zaistavljanja, rekla je portparol centra Ketrin Lacasse.
« Last Edit: October 01, 2009, 10:08:15 AM by vinston » Logged

zevsonja
Moderator

« Reply #16 on: March 28, 2009, 10:26:58 PM »

Preminuo Ranko Munitić

Ugledni filmski poslenik Ranko Munitić iznenada je preminuo u Beogradu u 66. godini.

Munitić je rođen 3. aprila 1943. godine u Trogiru. ?kolovao se na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Od rane mladosti bavio se filmskom kritikom, istorijom i teorijom filma, publicistikom, dramaturgijom, kao scenarista, a oprobao se i u filmskoj re?iji.

Veliki zaljubljenik filmske umetnosti, radoznali i predani radnik, Munitić je svojim opusom zadu?io jugoslovensku, a zatim i srpsku kinematografiju.

Najvi?e scenarija napisao je za animirane filmove, a najpoznatiji je njegov scenario za dugometra?ni igrani film "Oficir s ru?om" reditelja Dejana ?oraka iz 1987. godine.

Bio je saradnik mnogih televizijskih časopisa, urednik tv serija i raznivrsnih tv programa. ?ira publika pamti ga kao autora i voditelja serijala "Veče sa zvezdama" koji je emitovan na TV Beograd tokom 90-ih godina pro?log veka.

Priredio je i vi?e monografija o srpskim glumcima, među kojima o Miodragu Petroviću Čkalji, Pavlu Vuisiću, Bori Todoroviću.

Iz oblasti teorije i esejistike značajne su njegove knjige "Fantastika na ekranu", "Alisa na putu kroz podzemlje i kroz svemir", "Jugoslovenski filmski slučaj", "Zagrebački krug crtanog filma", "Uvod u estetiku kinematografske animacije", "Pola veka filmske animacije u Srbiji".

Munitićev novi zbornik o animaciji, koji je pisao u saradnji sa Rastkom Ćirićem, upravo je u ?tampi i treba da bude predstavljen na Festivalu dokumentarnog i kratkometra?nog filma, koji počinje u Beogradu 30. marta.

bez zasto i zato
za koga i kako

zevsonja
Moderator

« Reply #17 on: April 30, 2009, 01:57:53 PM »

tada nam nije radio forum ni sajt, ali ne bi bilo u redu da se izostavi tuzna vest o dzeku kardifu.
njegov film "crvena cipela" ce biti restauriran i pusten  u kanu:

Na filmu je radio filmski umetnik D?ek Kardif koristeći Tehnikolor tehniku, koji je preminuo pro?le nedelje. Skorseze je veoma po?tovao Kardifa i jednom je za njega rekao ?da mo?e da slika kamerom?, a za produ?ena baletska scena u filmu ?Crvena cipela? je rekao da je  ?pokretna slika?.

preuzeto sa naslovne strane sajta

jegova radna biografija prote?e se na preko sedamdeset godina a među čuvene filmove koje je snimao spadaju BLACK NARCISSUS, THE RED SHOES, THE AFRICAN QUEEN, THE BAREFOOT CONTESSA, RAMBO II a između ostalih radio je sa klasicima kao ?to su Powell, Hitchcock, Ford, Hathaway i Huston.

Kao reditelj potpisao je jedan od najvećih guys on a mission flickova svih vremena THE MERCENARIES (na TCMu ga često emituju pod naslovom DARK OF THE SUN) koji Martin Scorsese i Quentin Tarantino redovno stavljaju na svoje liste omiljenih filmova. Pored njega, potpisao je i jedan od groovy 60s naslova THE GIRL ON A MOTORCYCLE sa Alain Delonom i Marianne Faithfull, jednu od boljih parodija na Bonda THE LIQUIDATOR a u kore?iji sa legendarnim John Fordom snimio je film YOUNG CASSIDY.

Bio je jedan od najredovnijih stranaca u raju, u Jugoslaviji je snimao čuveni film THE LONG SHIPS koji se redovno pominje kao jedna od najvećih koprodukcija u istoriji, i kao jedan od setova koji su zauvek zapamćeni kod na?ih filmskih radnika, a zatim i vestern SCALAWAG, film poznat po tome ?to je na njemu potpisan i Zoran Čalić kao reditelj u jednom trenutku.
Jack Cardiff je ostavio bogat i značajan opus, iako njegovo ime nije onoliko poznato koliko ovakva biografija zaslu?uje.

preuzeto sa bloga "dobanevinosti"

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #18 on: May 23, 2009, 12:41:19 PM »

http://i434.photobucket.com/albums/qq61/Winston888/Lucy-Gordon-in-New-York-a-001.jpg
Otišli su...

Agent britanske glumice Lusi Gordon, koja je pronađena obe?ena u svom stanu u Parizu u sredu, rekla ja da je skrhana ve?ću.

Gordonova koje glumila u trećem delu u serijalu o Spajdermenu, pronađena je  mrtva dva dana pre njenog 29-og rođendana. Kamerman i njen dečko D?erom Almeras ju je prona?ao mrtvu u stanu. Elizabet Simpson, njen agent, je rekla da je Gordonova bila ?pozitivna, topla, dirljiva i velikodu?na?, i da je njena smrt ? neočekivana tragedija?.

Policija u Parizu je rekla da je sasvim izvesno da se radilo o samoubistvu. Nakon obdukcije će se tačno znati uzrok smrti.

Simsonova za Lusi ka?e da je ?glumica za izuzetnim talentom. Konačno se probila ulogom u filmu ?La Vie Heroique?, biografska priča o Ser?u Geinsurgu (Gainsbourg), u kome igra D?ejn Birkin?. ?Bila je pozitivna, topla, dirljiva i velikodu?na i svima će mnogo nedostajati?.

Svoj debi ostvaruje 2001. godine u filmu ?Parfem?, a 2002. godine glumi u istorijskoj drami ?The Four Feathers?. Među glumcima se pojavljuje i pokojni Hit Led?er. Takođe se pojavljuje u francuskoj komediji ?Cineman?, koji treba da ima bioskopsku distribuciju krajem godine. Glumila je i sa francuskom glumicom Odri Tatu u romantičnoj komediji ?Ruske lutke?. 

zevsonja
Moderator

« Reply #19 on: May 23, 2009, 12:52:17 PM »

evo, nekog ko nam je mnooogo poznatiji.   rado smo ga slusali....

http://i434.photobucket.com/albums/qq61/Winston888/Wayne_Russi_Mickey.jpg
Otišli su...

Američki glumac Vejn Alvin (Wayne Allwine), koji je vi?e od 30 godina pozjamljivao glas Diznijevom junaku Mikiju Mausu, preminuo je u 62. godini.

Prema navodima kompanije Dizni, Alvin je preminuo od komplikacija dijabetesa, u prisustvu supruge, koja je i sama pozjamljivala glas Mikijevoj devojci, Mini Maus.

Alvin je radio za kompaniju Dizni od 1966. godine, a postao je glas najčuvenijieg mi?a na planeti 1977.

Bio je treća osoba koja je pozajmila glas Mikiju, posle samog Volta Diznija (Walt Disney) i D?imija Mekdonalda (Jimmy MacDonald).

Osim u crtanim filmovima, njegov glas se jo? mo?e čuti i u Diznilendima ?irom sveta.

Alvin je dobio nagradu Emi 1986. godine, za audio monta?u serije EN-Bi-Si-ja ?Amazing Stories?.

Svojevremeno je izjavio da je ?Miki prava zvezda?, a hvalio je i ?efove svoje kompanije, jer su dali čuvenom crtanom junaku ?srce i du?u?.

preuzeto sa sata seecult.org

« Last Edit: May 23, 2009, 01:01:13 PM by vinston » Logged

bez zasto i zato
za koga i kako

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 15   Go Up
  Print  

Jump to: