August 29, 2014, 08:20:46 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: 1 ... 14 15 16 [17]   Go Down
  Print  
Author Topic: DOB  (Read 15011 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Macavity
Član
**

« Reply #160 on: March 21, 2012, 12:21:48 AM »

http://i44.tinypic.com/dlgms3.jpg
DOB
zevsonja
Moderator

« Reply #161 on: March 23, 2012, 08:54:47 PM »

na zalost, i zvanicno sam se razboleo. funkcionisem samo na kratkim razdaljinama od kreveta......

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
Macavity
Član
**

« Reply #162 on: March 24, 2012, 12:17:44 AM »

Jedva sam se dovukao. Išijas. :(
zevsonja
Moderator

« Reply #163 on: April 04, 2012, 04:54:50 PM »

to je borba do poslednjega daha )

a u subotu novo predavanje, prvo u nizu o zenama u jugoslovenskom filmu:
http://www.filmske-radosti.com/novo/content/heroine-%E2%80%9Ecrnog-talasa%E2%80%9D

bez zasto i zato
za koga i kako

zevsonja
Moderator

« Reply #164 on: April 04, 2012, 07:14:50 PM »

a olga dimitrijevic ima premijeru radio-drame za pola sata na rbg2:

Олга Димитријевић: ИНТЕРНАТ (премијера)

Кратак садржај: Ана и Милка упознају се у интернату у унутрашњости, у који су их родитељи послали да савладају технике прераде млека. Иако различите по темпераменту, временом их споји заједничка борба за опстанак у условима строге дисциплине интерната и сплеткарења других ученика.
Улоге тумаче: Паулина Манов, Дубравка Ковјанић, Данијел Сич, Владислав Михаиловић, Добрила Илић, Весна Станковић, Синиша Убовић, Сузана Лукић и Маријана Михаиловић
Лектор: Наташа Шуљагић
Тонски сниматељ: Милан Филиповић
Композитор оригиналне музике: Драган Митрић
Аутори сонга: Олга Димитријевић и Иван Велисављевић
Режија: Милош Јагодић
Уредник серије: Кристина Ђуковић

bez zasto i zato
za koga i kako

vinston
Admin

« Reply #165 on: April 08, 2012, 02:44:15 PM »

JUNAKINJE U SLUŽBI MUŠKARCA

Žene u filmovima „Crnog talasa“ - pomak iz stereotipa ili nastavak sporedne pozicije u odnosu na muške likove. Žene u filmovima Makavejeva su kompleksnije postavljene, nose sa sobom političku poruku.

Filmovi „crnog talasa“, najvažnijeg pravca u jugoslovenskoj i srpskoj kinematografiji nastalog između 1958. i 1973. godine, koji je prvi put na direktan način i bez ulepšavanja opisao tadašnju komunističku stvarnost, doneli su i svog filmskog junaka - malog čoveka koji se jedva snalazi da preživi egzistencijalnu bedu, psihološki rascepljenog u društvu „našminkanom“ opštim prosperitetom i slobodom. Taj muškarac nije „čistunac“ koji uživa u moralnoj zajednici, nego siromašan, pijan, izgubljen, sklon seksu, nasilju, političkoj kritici, ubistvu...

Kakvi su ženski likovi i kakve su heroine u filmovima „crnog talasa“, da li je najslavnije poglavlje ovdašnje kinematografije koje je donelo pomak na formalnom i tematskom planu, pomerilo i ženu iz njene dugogodišnje stereotipne i sporedne pozicije u odnosu na muške likove?

Ovu temu otvorila je Olga Dimitrijević, dramaturg i kritičar, prvim predavanjem u nizu tribina u Domu omladine, koje će analizirati reprezentaciju i ulogu ženskih likova u domaćem filmu.

Opsirnije

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #166 on: May 22, 2012, 04:09:28 PM »

Dokumentarno-igrani film „Lice revolucije“, reditelja, scenariste i producenta Vladimira Milovanovića premijerno je prikazan na BELDOCS festivalu, gde je i nagrađen specijalnim priznanjem žirija.

Nakon uspešne premijere, a zbog velikog interesovanja, film će biti prikazivan u Domu omladine Beograda i to 22, 25, 28, 29. i 30. maja, od 20 časova.

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
vinston
Admin

« Reply #167 on: November 09, 2012, 02:21:20 PM »

UK „Parobrod” i Dom omladine Beograda vas pozivaju na vikend savremene hrvatske pop kulture pod nazivom „ Zagreb na službenom putu“ koji se održava od 9. do 11. novembra u Domu omladine.

Beogradu se ove godine predstavlja „Zagreb film festiwal” koji je od 2003. na listi najznačajnijih hrvatskih kulturnih manifestacija. Boris T. Matić i Lana Ujdur najavljuju beogradsku premijeru omnibusa 11 autora „Zagrebačke priče 1” iz 2009 i eksluzivno sa ovogodišnjeg festivala i novi omnibus novih 6 autora izabranih među 142 pristigla scenarija „Zagrebačke priče 2”.

Opsirnije

Pages: 1 ... 14 15 16 [17]   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija