October 25, 2014, 05:30:37 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home   Help Pravilnik Staff List Login Register imdb google filmske radosti kontakt  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Najbolji horori generacije 00'  (Read 1685 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dandza!
Guest
« on: December 28, 2009, 06:46:47 AM »

nisam pisao o cemu je film posto me mrzi, ako vas interesuje lepo na youtube pa trazite trailer...

da predjemo na listu:

10. the Mist/Strangers - Film sa dosta klisea, ali i iznenadjujucim krajem za holivud... u sustini ovaj film ubacujem samo zato sto nisam gledao nekoliko horora koji bi sigurno usli na listu...a sto se tice Strangers bilo je steta da i to ne upadne na listu kad mi vec fale neki bolji.

09. Vidocq - ovo je vise triler koji tu i tamo nabasa na horor momente ali kad sam ga se setio nisam mogao a da ga ne uvrstim na listu. Jedan od retkih francuskih filmova koje bi mogao da gledam i vise puta...

08. Saw - Klasik, steta sto postoji jos 5 komada i sto ce verovatno za koju godinu i Sit-com da izbace na TV... u fazonu "pogledajte kakav je zivot ubice sa njegovih sest prijatelja u malom podrumu u nekoj vukojebini...dosta mucenja a ima i sexa...i vestackog smeha na kilo!" prvi deo je klasik a sve ostalo je hollywood

07. 28 days later - Odlicna muzika i mnogo dora prica to je ono po cemu ja pamtim ovaj film... mnogi ga uporedjuju i sa Pekicevim "Besnilom" ali ja ne bih znao posto doticno delo nisam citao... film danny-a boyla... majstorski!

06. Wolf Creek - Iz daleke Australije dolazi nam film po "istinitoj prici"...kad neko primeni ovu frazu na horor film meni se odmah povraca, ALI ovo mi se cini da bi moglo i da bude STVARNO istinita prica... ovakvih prica ima i kod nas, samo treba ljudi da pazljivije prate crnu hroniku... inace ovo je jedan od onih "prvih-pola-sata-se-nista-ne-desava-a onda-pocnes-da-places-od-straha" filmova... i ne u onom hostel maniru (malo sise, malo cudna muzika, malo cudni ljudi, prc, evo prvog ubistva). Ovo je kultni film!

05. Sheitan (ali onaj Francuski) - Ko mi kaze da je ovo los film ima da mu lupim samar!
Ovo je mozda vise bizaran nego strasan film, ali ima toliko kul momenata da bi mi trebala posebna lista da ih samo nabrojim. Vincent Cassel je napravio ulogu zivota (verovatno inspirisan izgledom Lazara Ristovskog). Klasik evropskog filma!

04.The Descent - Znate ono kad na vratima WC procitate grafit "Ovde su se i najhrabriji usrali" e to vazi za ovaj film. Mnogo puta sam cuo budalastine tipa "ja ne volim horore zato sto mi nisu strasni a i glupi su i predvidljivi", a ja im onda, ozaren od srece, dam ovaj film. Ovo cetvrto mesto nije dovoljno visoko za ovaj film, ali neko mora i da ispasta...

03. Haute Tension - Prvi film Alexandre Aja uvenog francuskog horor rezisera. Uradio je on u Americi jos dva horora ali mu ni jedan nije do kolena. Jos jedan od onih "prvih-pola-sata-se-nista-ne-desava-a onda-pocnes-da-places-od-straha" filmova. Legenda kaze da je film sniman u Rumuniji (desava se na severu francuske, Normandiji) tako da potvrdjuje moju teoriju da sve sto dolazi iz istocne evrope ne moze da bude lose...pa makar se samo tamo i snimalo. Ovaj film je KLASIK evropskog horora i svako mora da ga pogleda (voleo on horor ili ne). Ja sam prakticno sa ovim filmom zavoleo horor zanr od kojeg sam ranije bezao kao djavo od krsta... prvo pa musko...

02. Inside (Ŕ l'intérieur) - Ovaj film je zabranjen u Nemackoj (posle nacizma oni imaju jos i obraza da nekom nesto zabranjuju). A u ostalim zemljama moras da imas 18 da bi ga gledao. Osim u Francuskoj i Kanadi (francuska veza??). Jedne noci sam seo da ga gledam, hvala bogu bio sam sam kod kuce.
Toliko sam se usrao posle gledanja filma da sam izbrisao film sa hard diska odmah po zavrsetku... sad mi je zao, ali tad mi se cinilo kao prava odluka. Film jeste strasan, originalan, i na neki bolestan nacin zabavan ALI brate sto je bolestan, to je j*b**o... da je ovaj film snimljen u nekoj manje demokratskoj zemlji reziser bi robijao nekoliko godina zbog ovoga i film bi bio bunkerisan (ex-yu style).
Predlazem samo da ovaj film ne gledaju zene, posto posle ovoga ni jedna nece hteti/smeti da ostane u drugom stanju..ko ga je gledao sve ce mu biti jasno.
p.s. ako nisam bio dovoljno jasan... u toku filma covek pocinje da se pita da li ce posle projekcije dobiti neko ostecenje mozga...

01. [rec.] - Bez obzira sto je horor film, meni je ovo jedno od najlepsih zivotnih iskustava...
Nikada nisam mislio da cu to reci za horor film. Toliko je dobar da sam uveren da cu ga gledati barem jednom godisnje. Jeste strasan ali vise na nekom psiholoskom nivou, nije mnogo gadan ali je zato j*b**o originalan... nikada nisam gledao film od kojeg bukvalno nisam mogao da zaspim... ne zbog straha ili gadjenja vec zbog shoka (ali ako tako moze da se kaze, pozitivnog).
Nesto najoriginalnije sto sam video u zivotu... ovaj film nije kultni, niti je klasik... ovaj film je RELIGIJA!!!
naravno u americi su napravili rimejk Quarantine... zao mi je tih ljudi koji su prvo morali da gledaju ovaj film pa original... a zao mi je i onih koji su ga uopste gledali... uveren sam da je djubre...
Kralj horora, sto se mene tice, dolazi iz Spanije i ime mu je [rec.]

filmovi koje nisam gledao a mogli su da zauzmu mesta 9 ili 10 :

tt sindrom, martyrs(fra), the orphanage(spanija), svi japaniski horori(prosto nisam ljubitelj pa ih i ne gledam), Carriers(usa), All the Boys Love Mandy Lane(ovo je prvenac rezisera Wackness-a i zato je must watch),Trick 'r Treat, Walled in, a sada najbolji naslov nekog filma ikada ...... ta ta ta ta...

Reykjavik Whale Watching Massacre (ovo zvuci poprilicno zabavno a i covek se umori samo dok izgovori ime)

a ovo je kao neki honorable mention:

Mirrors, Hostel, Cabin fever, Frontier(s), Dawn of the Dead (rimejk)...

« Last Edit: December 28, 2009, 10:39:02 AM by vinston » Logged
vinston
Admin

« Reply #1 on: December 28, 2009, 12:00:06 PM »

Fina lista danzo.
Zaintrigirao si me da gledam film na broju 2.
pretpostavljam da cu ga skinuti i uskoro odgledati.

Ali za shjetana

Sa liste sam odgledao mislim samo 3.
Mada nisam neki ljubitelj horora iskren da budem...

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
Dandza!
Guest
« Reply #2 on: December 28, 2009, 01:40:42 PM »

hvala hvala, [rec.] je obavezan za svakog voleo on horor ili ne... ipak je na prvom mestu... mada lista i nije bitna koliko mi je bilo bitno sam da nabrojim neke koji su mi se svideli...

vinston
Admin

« Reply #3 on: December 28, 2009, 03:38:04 PM »

Za [rec] sam chuo sve najbolje.
Mozda u ovim novogodishnjim praznicima skinem i odgledam. Mislim da ce mi prijati 

Ti, budalo! Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen? Cvetam zbog sebe, jer mi to pričinjava zadovoljstvo, ne zbog drugih! Moja radost se sastoji u mom postojanju, mom cvetanju!
zevsonja
Moderator

« Reply #4 on: December 28, 2009, 05:29:04 PM »

sta reci.. dandzo, prava je steta sto malo cesce ne pises. imas taj sulidi dar da iskomentarises i prodres u neke filmove u maniru jednostavnih kriticara koji ce ti istresti sve sto moze o filmu da se kaze bez puno reci, okolisenja i uvrtanja.  super je sto kod nekog ko studira film se ne oseca taj sujetni akademizam i prepotentnost. nadam se da to neces izgubiti ni za par godina. veruj mi, iskreno cemo te ispljuvati dodje li do toga.   

ako bi nekoga stavio da radi nezahvalni posao pisanja sinopsisa filmova u programima za festivale, to bi sigurno bio ti.

---- sto se tice spiska, nisam neki fan horora, ali sam dobar deo ovih filmova gledao i vecim delom se mogu sloziti sa tobom.
 samo bih naglasio da me "28 dana kasnije" nije podsetio na pekicevo "besnilo", tako da mislim da je to malo preterano.

uostalom, dodao bih jos i "sveto mesto" kadijevica koje po jezivoj atmosferi moze da se nosi sa svima sa liste bez problema, mada ga je isto tako tesko porediti sa ovim koji su mahom shokantni zbog krvavih pirova i silcnih katastrofa.
  uz njega bih mozda dodao i film "izbavitelj" koji takodje odise jednom bolesnom atmosferom..   

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
Dandza!
Guest
« Reply #5 on: December 29, 2009, 07:49:29 PM »

@zavsonja: gledacu da vas ne razocaram, a bacicu jos neku listu na fejsbuk pa ovde...a mogli bi i vi...

od kadijevica nisam nazalost nista gledao... a i to su stariji horori... ja sam ovde na listu uvrstio samo one koji su snimljeni u toku ili posle 2000...

tako da se moze reci da nije bila losa decenija sto se horora tice a boga mi  i ostalih filmova...

mislim da bi ti i zoki trebali da okacite neku listu... ili pokrenete diskusiju vezanu za poslednju deceniju... onako da podvucemo crtu, sto i se reklo...
zevsonja
Moderator

« Reply #6 on: December 29, 2009, 08:56:11 PM »

a, da, da!  sad sam ukopcao. ovo je kao osvrt na poslednju dekadu.   ja sam malo vise odlutao..

-- nije ti losa ideja. ja u principu ne volim to nabrajanje, ali moze to da ispadne dobro, na primer, kao u ovom slucaju.

vinstonu predlazem listu dokumentaraca, a ja cu uzeti listu komedija, na primer.  wolf bi mogao listu SFa i mislim da ce ga to obradovati. 

neka igre pocnu! 

Vi slepi, vi gluvi, vi sebicni ljudi
sto pravite buku bez reda i smisla
bez zasto i zato
za koga i kako

bez pitanja koje bi mozda osusilo
ponosni osmeh na licu bez suza
na licu sto nikada obraz okrenulo nije
Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to:  

kinoteka dob mondovizija